Siostry zachowały zimną krew i uratowały babcię. Nie skończyły nawet 10 lat, a już są bohaterkami

Co jakiś czas w mediach słyszy się, że dziecku udało się uratować dorosłego. Za każdym razem jest to jednak niezwykła i radosna informacja. Tak również było w tym przypadku. Dwie siostry, które nawet nie skończyły jeszcze 10 lat, uratowały swoją babcię. Niedawno odebrały nagrodę od komendanta.

To naprawdę niezwykła historia. Niejeden dorosły wpadłby w panikę i nie wiedział, co robić. Siostrom, udało się zachować zimną krew i wykręcić numer alarmowy. Uratowały swoją babcię, a niedawno odebrały nagrodę.

Zobacz wideo Sekundy od tragedii! Przejechał przez przejście dla pieszych, gdy przechodziły przez nie dzieci

Więcej podobnych artykułów można znaleźć na naszej stronie głównej Gazeta.pl

Dziewczynki zachowały zimną krew i uratowały babcie. Spokojnie zadzwoniły na numer alarmowy

Z pewnością niejeden dorosły nie dałby rady z tak emocjonującym i strasznym zdarzeniem jak omdlenie bliskiej osoby. Podziw budzi więc fakt, że tym dwóm jeszcze dość małym dziewczynkom udało się to bezbłędnie. Kiedy babcia straciła przytomność, 9-letnia Zuzia, chwyciła za telefon i zadzwoniła pod numer 112. Dziewczynka wraz z siostrą, miały być pod opieką starszej pani. Los jednak nie wybiera i pech chciał, że akurat pod nieobecność rodziców, seniorka zasłabła. Zuzi udało się jednak zachować zimną krew i zadzwoniła na numer alarmowy. To jednak nie wszystko. Spokojnie i rozważnie rozmawiała z dyspozytorką, kiedy ta zadawała jej kolejne pytania. Jednocześnie dziewczynka była w stanie uspokoić swoją 6-letnią siostrę Ulę, na tyle, że dziecko mogło opanować emocje i pomóc w akcji ratunkowej. Obydwie dziewczynki zyskały podziw i uznanie zarówno w oczach rodziny jak i policji. Niedawno odebrały nagrodę od komendanta. 

Dziewczynki odebrały niedawno nagrodę. Przyjrzały się pracy policji z bliska

Postawa dziewczynek zasługuje na podziw i to absolutnie nie ulega wątpliwości. Zgodził się z tym między innymi Komendant Powiatowej Policji w Piasecznie mł. insp. Pawła Krauza, który wręczył niedawno dzieciom zasłużone nagrody. Zuzia i Ula wraz z mamą miały możliwość odwiedzić budynek komendy i zobaczyć pracę służb od podszewki. Jak podaje portal policja.pl, największą radość sprawiła dziewczynkom możliwość zobaczenia sprzętu policyjnego, w tym również radiowozu. Oprócz tego bohaterki dostały dyplomy oraz nagrody rzeczowe. Ponadto mama dziewczynek otrzymała oficjalne gratulacje. Warto zaznajamiać dzieci z numerem alarmowym już od najmłodszych lat, jednak nie ze względu na nagrody, a fakt, że dzięki temu mogą uratować siebie i swoich bliskich, czego przykład mamy w tej historii.

Więcej o: