Kate Middleton zaskoczyła wszystkich swoimi paznokciami. Królowa Elżbieta II nie byłaby zachwycona

Jak wiadomo rodzina królewska, ma wiele zasad, które dotyczą również ich wyglądu. Z tego powodu tak wielką sensacją jest każde możliwe złamanie protokołu. Niedawno księżna Kate Middleton, wystąpiła na oficjalnych uroczystościach wielkanocnych w dość nietypowym manicurze. Wzbudziło to sporo emocji.

Kolor, który zaprezentowała na paznokciach księżna, niekoniecznie spodobałby się Elżbiecie II. Jak wyglądał manicure Kate?

Zobacz wideo Paznokcie w kolorze wina i złota krok po kroku

Więcej podobnych artykułów można znaleźć na naszej stronie głównej Gazeta.pl

Kate Middleton zaskoczyła wszystkich kolorem swoich paznokci. Niekoniecznie podobałyby się Elżbiecie II

W czasie wielkanocnego nabożeństwa Księżna Kate Middleton wraz z rodziną, uczestniczyła w oficjalnych uroczystościach. Stylizacja była nienaganna. Księżniczka miała na sobie neonowy niebieski komplet, a także idealnie dopasowaną kopertówkę i kapelusz typu pillbox. Uwagę przykuł jednak najbardziej manicure Księżnej. Kate Middleton, postawiła tym razem na żywo czerwone paznokcie, przycięte na krótko. Choć w pierwszej chwili barwa nie wzbudza emocji, to jednak patrząc na nią przez pryzmat królewskich protokołów, sytuacja ulega zmianie. Z dużym prawdopodobieństwem Księżna Kate złamała zasady. Z pewnością jednak podważyła wieloletnią tradycję, w której kobiety z rodziny królewskiej, malowały paznokcie w delikatny sposób, zwykle na kolor beżowy lub pastelowy róż. Takie zalecenia przekazała sama królowa Elżbieta II. 

To nie pierwszy raz w rodzinie królewskiej. Meghan Markle kilka dni po ślubie pomalowała paznokcie na czarno

To nie pierwsza tego typu sytuacja w rodzinie królewskiej. Kilka dni po ślubie, Meghan Markle postanowiła pomalować swoje paznokcie na czarno. W grudniu 2018 roku kobieta brała udział w British Fashion Awards, gdzie prezentowała swoją suknię ślubną. Choć manicure pasował jej do sukienki, to spotkał się ze sporą dezaprobatą ze strony rodziny królewskiej. 

Zasady dworskiej etykiety są naprawdę surowe. Czasem wzbudzają też zdumienie wśród ludzi. Czego nie wolno królewskiej rodzinie? Nie tylko paznokcie nie mogą być kolorowe. Włosy również powinny mieć naturalny stonowany kolor. Dodatkowo podczas oficjalnych spotkań kobiety powinny nosić nakrycia głowy. Nie dopuszczalne są także gołe nogi, dlatego księżnę są zobowiązane zakładać rajstopy nawet w upały.  

Więcej o: