Znajdziesz go w każdym pudełku z butami. Mało kto wie jednak, po co właściwie tam jest

Kupując obuwie, zazwyczaj przynosimy je ze sklepu w pudełku. Z pewnością wiele osób nieraz widziało w jego wnętrzu mały woreczek wypełniony kulkami. Jak się okazuje, ma on sporo zastosowań, więc wyrzucanie go do śmieci to poważny błąd. Gdzie można go wykorzystać?

Z pewnością większość osób kojarzy tzw. silica gel, czyli żel krzemionkowy, prawda? Najczęściej spotykany jest w pudełkach z nowo zakupionym obuwiem. Po co został tam włożony i jakie zastosowanie może mieć w naszych domach? Okazuje się, że jest tego sporo, a wyrzucając go do śmietnika, popełniasz błąd. Jak wykorzystać silica gel w domu

Zobacz wideo Jak się pozbyć moli spożywczych? Są na to domowe sposoby

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Silica gel - do czego służy? Pełni ważną funkcję w pudełkach po butach

Żel krzemionkowy najczęściej spotkamy -  tak jak wspominaliśmy - w pudełkach po butach, ale także w nowo zakupionych torebkach. To nic innego jak specjalna substancja osuszająca, której zadaniem jest ochrona przed nadmierną wilgocią. Okazuje się, że małe kuleczki w woreczku mogą przydać się w domu, a wiele osób nie ma o tym pojęcia. Jak wykorzystać żel krzemionkowy? Woreczki możesz na spokojnie wykorzystać nawet w kuchni i włożyć np. do chlebaka, dzięki czemu pieczywo zachowa swoją świeżość na dłużej i nie spleśnieje zbyt szybko. Żel w woreczkach można również porozkładać w szafkach z innymi artykułami spożywczymi, takimi jak mąka, cukier czy makaron. Gdzie jeszcze wykorzystasz silica gel? 

Jak wykorzystać żel krzemionkowy? Przenieś go do samochodu i łazienki 

Oprócz wykorzystania przy butach, torebkach i w kuchni, żel krzemionkowy możesz użyć również w łazience. To właśnie tam najczęściej przechowujemy maszynki do golenia, a jeśli chcesz, aby nie stępiły się zbyt szybko, włóż je do pudełka z woreczkiem i zobacz różnicę. Posiadasz kuferki z biżuterią? Jeśli tak, dobrze jest włożyć do nich po woreczku z żelem krzemionkowym, aby zmniejszyć wilgotność, a bransoletki czy kolczyki przestaną czernieć. Silica gel to również świetne rozwiązanie dla osób, które mają problem z parującymi szybami w aucie. Rozłożenie kilku woreczków w samochodzie, może sprawić, że pożegnasz to jakże denerwujące utrapienie. Oczywiście woreczki z żelem krzemionkowym warto również trzymać tam, skąd je wyjęliśmy - w butach. Wystarczy, że włożysz po woreczku do każdego z butów i w ten sposób zadbasz o ich stan. Tak samo sytuacja przedstawia się z torebkami - woreczka nawet nie musisz z niej wyjmować, ponieważ nie będzie ci on w niczym przeszkadzał. 

Więcej o: