Włóż folię aluminiową do doniczki. Rośliny staną się zielone i bujne. Na efekt nie trzeba długo czekać

Folia aluminiowa jest dobrze znanym produktem wykorzystywanym najczęściej w kuchni, czasem sięgamy po nią także podczas sprzątania. Okazuje się, jednak, że przyda się także ogrodnikom. Wykonaj ten banalnie prosty trik i ciesz się pięknymi roślinami. Efekty z pewnością cię zaskoczą.

Dzięki folii aluminiowej można pomóc swoim roślinom. Wprawdzie nie dostarczy im żadnych składników odżywczych, jednak pomoże okazom w nieco inny sposób.

Zobacz wideo Jak dbać o kwiaty w wazonie, aby długo były piękne?

Więcej podobnych artykułów znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Włóż do doniczki kawałek folii aluminiowej. Ten trik wykonasz w kilka chwil

Jak już wiemy, folia nadaje się nie tylko do kuchni. Można ją również zastosować w ciekawy sposób, który pomoże w pielęgnacji zarówno roślin domowych, jak i ogrodowych. Najpopularniejszym trikiem okazuje się wykorzystanie folii jako dodatkowy sposób doświetlenia roślin. Jak wiemy, rośliny bez dostatecznej ilości wody oraz światła nie będą w stanie przeżyć. Dlatego wystarczy użyć folii aluminiowej, aby dana roślina miała dostatecznie dużo światła z każdej strony. Dzięki temu będziemy mogli zapomnieć o odwracaniu doniczki w kierunku światła.

Ten sposób będzie przydatny w szczególności jesienią, zimą oraz podczas pochmurnych dni latem i wiosną. Jak przygotować ten pomocny gadżet? Wystarczy wyciąć kawałek folii aluminiowej w kształcie kwadratu. Następnie umieścić folię na dwóch patyczkach (mogą to być patyczki od szaszłyków) w taki sposób, aby powstał mały "ekran". Następnie gotowy gadżet trzeba umieścić w doniczce stroną świecącą w kierunku kwiatka. Ten sposób sprawi, że światło będzie równo rozprowadzać się po roślinie.

Folia aluminiowa przeciwko szkodnikom w ogrodzie. Zapewni ci skuteczną ochronę

Jeżeli mamy drzewka owocowe w ogrodzie, często mogą odwiedzać nas szpaki oraz inne ptaki, które chętnie dziobią nasze plony. Dzięki folii aluminiowej skutecznie przegonisz niechcianych gości. Wiele zwierząt nie przepada za głośnymi, szeleszczącymi oraz błyszczącymi powierzchniami. Dlatego z pomocą folii aluminiowej stworzysz skuteczny odstraszacz, który jest bardzo prosty w wykonaniu. Wystarczy wyciąć z folii kilka kwadratowych ekranów, a następnie przykleić je do stabilnych kwadratowych konstrukcji z kartonu. Do powstałych kwadratów, dołączamy zawieszkę, a do tych bardziej stabilnych mocujemy patyki. Części z zawieszką wieszamy na drzewach. Pozostałe wbijamy w grządki tak, aby były zabezpieczone przed mocnym wiatrem. Ten sposób skutecznie odstraszy ptactwo, które atakuje drzewka owocowe w ogrodzie. 

Więcej o: