Złap za popularną przyprawę i podsyp storczyka. Nowe kwiaty w mig wystrzelą z łodyg

Uprawa storczyków może być dość wymagająca. Nawet drobne błędy w pielęgnacji mają zły wpływ na rozwój rośliny. Z tego powodu warto znać kilka prostych trików, dzięki którym zadbasz o zdrowie kwiatu i przyspieszysz jego wzrost. Oto kilka sprawdzonych domowych sposobów.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Jak zadbać o storczyka, żeby pokrył się kwiatami? Nie musisz wcale kupować drogich odżywek czy nawozów do roślin. Zamiast tego włącz do pielęgnacji kilka sprawdzonych trików za grosze, a efekty naprawdę cię zaskoczą.

Zobacz wideo Jak dbać o pelargonie? Przepisy na domowe nawozy

Posyp storczyka przyprawą. Łodygi zaczną uginać się od kwiatów

Aby storczyk wypuścił młode kwiaty, nie trzeba wcale wydawać kroci na markowe produkty do pielęgnacji roślin. Ten sam efekt możesz osiągnąć stosując popularną przyprawę. Zajrzyj do kuchennej szafki i wyciągnij z niej suszony czosnek. Proszek nie tylko przyspieszy rozwój rośliny, ale także ochroni ją przed szeregiem chorób grzybiczych oraz atakami różnego rodzaju szkodników. 

Posyp storczyki znaczną ilością przyprawy, a następnie wymieszaj ją z ziemią w doniczce. Stosuj tę kurację raz w miesiącu, a roślina szybko wypuści nowe kwiaty. Jeśli nie masz pod ręką sproszkowanego warzywa, możesz przygotować domowy nawóz ze świeżych ząbków. Wystarczy, że rozgnieciesz 100 gramów czosnku i wymieszasz go z 5 litrami wody. Całość gotuj przez 20 minut. Poczekaj, aż preparat wystygnie, a następnie rozcieńcz go w proporcji 1:10. Tak przygotowanym środkiem podlej lub spryskaj storczyki.

Gotujesz ryż na obiad? Nie wylewaj wody. Pomoże ci w pielęgnacji storczyków

Jednym z najlepszych domowych nawozów do storczyków jest woda po gotowaniu ryżu. Pamiętaj jednak, że do pielęgnacji rośliny nadaje się wyłącznie nieosolony ani nieprzyprawiony płyn. Po zagotowaniu produktu wyjmij torebkę i poczekaj do ostygnięcia cieczy. Następnie podlej nią kwiaty. Dzięki dużej zawartości skrobi i wielu innych składników mineralnych woda po gotowaniu ryżu znacznie przyspieszy rozwój rośliny. Używaj jej raz na dwa tygodnie, a storczyk w mgnieniu oka obsypie się kwiatami.

Więcej o: