Ugasi pragnienie i przegoni mszyce. Spryskaj rośliny popularnym napojem, a zapomnisz o szkodnikach

Mszyce to jedno z największych utrapień ogrodników. Maleńkie owady niezwykle szybko rozprzestrzeniają się po całym ogrodzie, niszcząc uprawy. Jak się ich pozbyć? Poznaj niezawodny sposób na szkodniki. Potrzebujesz jedynie popularnego napoju.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Czym pryskać rośliny, żeby pozbyć się mszyc? W sklepach ogrodniczych z pewnością znajdziesz wiele produktów mających przeciwko szkodnikom. Niestety, w większości przypadków sporo za nie zapłacisz. Zamiast tego wypróbuj tanią alternatywę, która równie dobrze poradzi sobie z owadami. Użyj jednego napoju, a insekty uciekną, gdzie pieprz rośnie.

Zobacz wideo Jak pozbyć się mrówek? Do tajnej mikstury potrzebujesz pieprzu

Spryskaj rośliny tym napojem. W błyskawicznym tempie pozbędziesz się mszyc

Jednym z najbardziej nietypowych i skutecznych sposobów na walkę z mszycami jest wykorzystanie popularnego napoju. Dzięki składowi bogatemu w cukry, kofeinę i kwas fosforowy, poradzi sobie z owadami w mgnieniu oka. Mowa oczywiście o coli. Płyn nie tylko nadaje się do ugaszenia pragnienia, ale także sprawdzi się w ogrodzie. Jak użyć go w pozbyciu się szkodników?

Na początku przelej napój do butelki ze spryskiwaczem. Następnie obficie spryskaj rośliny. Kofeina zawarta w coli zadziała owadobójczo, a kwas fosforowy skutecznie przepłoszy pozostałe szkodniki. Korzystaj z tego triku nie częściej niż raz, góra dwa razy na tydzień. Nadmiar płynu może mieć zły wpływ na zdrowie roślin.

Naturalny oprysk na mszyce. Bez problemu przygotujesz go w domu

Kolejnym popularnym sposobem na mszyce jest domowy oprysk na bazie drożdży. Wystarczy, że rozpuścisz 100 gramów produktu w 5 litrach wody. Dla wzmocnienia działania środka, do mieszanki dodaj kilka kropli płynu do mycia naczyń lub szarego mydła. Tak przygotowany preparat przelej do butelki ze spryskiwaczem. Rozpyl ciecz na roślinie, a szybko zapomnisz o mszycach. Drożdże są świetną alternatywą silnych środków owadobójczych. Nie tworzą żadnego zagrożenia dla roślin, a w błyskawicznym tempie pozbędą się szkodników.

Więcej o: