Folia aluminiowa w pilocie do telewizora? To nie żart, a niezawodny trik. Musisz go poznać

Folia aluminiowa sprawdza się doskonale w kuchni. Jak się okazuje, sprawdzi się także w rozwiązaniu wielu innych popularnych problemów, np. przy naprawie niedziałającego pilota do telewizora. Poznaj ciekawe triki z wykorzystaniem folii, a znacznie ułatwisz sobie życie.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Niewiele osób zdaje sobie sprawę z tego, jak wiele zastosowań ma folia aluminiowa. Choć zwykle używamy jej w kuchni, świetnie się sprawdzi także w szeregu innych sytuacji. Jeden z trików, wykorzystujących sreberko, pozwoli ci naprawić pilot do telewizora.

Zobacz wideo Sposób na ochłodzenie mieszkania? Mamy myk na domowy klimatyzator

Niedziałający pilot? Sięgnij po folię aluminiową. Zapomnisz o problemie

Większość pilotów do telewizora jest zasilana popularnymi "paluszkami" oznaczonymi literami AA. Co jeśli musimy wymienić baterie w urządzeniu, ale nie mamy odpowiednich akumulatorów? Dzięki folii aluminiowej, bez większego problemu będziesz mógł użyć mniejszych ogniw, o symbolu AAA. Jak to zrobić?

Na początku usuń zużyte baterie z pilota. Następnie urwij mały kawałek folii aluminiowej i zawiń ją w kostkę. Włóż w miejscu, w którym normalnie umieszczasz baterie. Pamiętaj, aby sreberko znalazło się przy sprężynce. W ten sposób, gdy do urządzenia włożysz zbyt małe baterie, folia zamknie obieg i zacznie przewodzić prąd. Dzięki temu pilot znów zacznie działać.

Nieznane zastosowania folii aluminiowej. Wrzuć ją do pralki, a efekt cię zaskoczy

Folia aluminiowa sprawdzi się także przy praniu. Zaledwie kilka niewielkich kulek ze sreberka rozwiąże problem z elektryzującymi się ubraniami. Wszystko dzięki właściwościom statycznym materiału. Co ciekawe, trik ma także pozytywny wpływ na miękkość pranej odzieży. Jak z niego skorzystać? Uformuj kilka kulek z folii aluminiowej. Każda z nich powinna być nieco mniejsza niż pięść. Wrzuć je do bębna pralki razem z ubraniami. Wybierz dowolny program i włącz urządzenie. Po zakończeniu prania wyjmij zawiniątka. Możesz ich używać przez następne 6 miesięcy. Folia aluminiowa jest całkowicie bezpieczna zarówno dla odzieży, jak i pralki, czy suszarki.

Więcej o: