Zwykle je wyrzucasz, tym razem rozłóż na noc w ogrodzie. Ślimaki czmychną gdzie pieprz rośnie

Chyba każdy ogrodnik przyzna, że ślimaki to jedne z najgorszych szkodników, z jakimi musi się mierzyć. Mięczaki żywią się liśćmi, kwiatami, a także młodymi sadzonkami roślin. Jak się ich pozbyć? Możesz to zrobić, nie wydając nawet złotówki.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Widok ślimaków w ogrodzie z pewnością nie jest przyjemny. Choć potrafią być pożyteczne, w większości przypadków niosą ogromne szkody. Co gorsza, pozbycie się ich z naszej posesji potrafi być niezwykle uciążliwe. Istnieje jednak sprawdzony sposób, dzięki któremu szybko rozwiążesz problem.

Zobacz wideo Jak dbać o pelargonie? Przepisy na domowe nawozy

Domowy oprysk na ślimaki. Zrobisz go tylko z 2 składników

Jednym z najlepszych sposobów na pozbycie się ślimaków z ogrodu jest przygotowanie domowego oprysku. Przygotujesz go, korzystając jedynie z dwóch składników. Są nimi sól oraz woda. Jak przygotować preparat?

Rozpuść 2 łyżki przyprawy w 500 ml płyny. Całość dobrze wymieszaj i przelej do butelki ze spryskiwaczem. Tak przygotowany środek rozpyl w miejscach, w których najczęściej pojawiają się ślimaki. Pamiętaj jednak, aby nie nakładać go na rośliny lub grządki. Sól może zrujnować uprawy. Aby tego uniknąć, używaj go wyłącznie na ścieżkach wokół warzyw i kwiatów.

Darmowy trik na ślimaki. Uratuj młode sadzonki w banalny sposób

Młode sadzonki są prawdziwym przysmakiem dla ślimaków. Jak je ochronić? W tym celu przygotuj parę skutecznych "barier" przeciwko szkodnikom. Zrobisz je z pustych plastikowych butelek. Zamiast wyrzucać na śmieci, użyj ich w ogrodzie. Odetnij dno pojemnika i odkręć zakrętkę. Przykryj nim rośliny. Pamiętaj, aby podstawę osłonki wbić lekko w ziemię. Dzięki temu zasłonisz uprawy i uratujesz je przed atakiem mięczaków. Możesz także spróbować naturalnej bariery przeciwko ślimakom. Niewiele osób zdaje sobie sprawę z tego, że niektóre rośliny są w stanie odstraszyć szkodniki od upraw. Aby ochronić sadzonki przed mięczakami, możesz posadzić obok nich takie rośliny jak np. wilczomlecz, czosnek, czy cebulę. Dobrze sprawdzą się także szałwia, majeranek i rumianek. 

Więcej o: