Wykorzystaj produkt, który masz w swojej szafce i wetrzyj go w skórę. Szybko pozbędziesz się problemu

Pewne produkty zawsze warto mieć w domu. Jednym z nich zdecydowanie jest soda oczyszczona, mająca wiele różnych zastosowań. Nie dość, że kosztuje grosze, to jeszcze przyda nam się nie tylko do sprzątania i gotowania, ale i jako skuteczny kosmetyk. Dzięki niej uda nam się pozbyć przykrego problemu.

Soda oczyszczona to produkt, który każdy z nas powinien posiadać w swojej szafie. Nie dość, że jest uniwersalny, to jeszcze niezwykle tani. O niektórych zastosowaniach wiele osób nie ma pojęcia. Na co dzień używamy jej do sprzątania oraz gotowania. Przyda się jednak także do zniwelowania przykrego problemu.

Zobacz wideo Jak pozbyć się kamienia z kabiny prysznicowej? Oto domowy sposób bez detergentów

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Wypróbuj sodę oczyszczoną w swojej łazience. Dzięki niej pozbędziesz się przykrego problemu

Mało kto wie o tym, że soda oczyszczona to produkt, który niezwykle dobrze i skutecznie sprawdza się jako antyperspirant. Dzięki temu, że ma działanie absorpcyjne, czyli pochłaniające wilgoć, spokojnie może być stosowana jako zamiennik dezodorantu. Ponadto soda jest także antybakteryjna, zapobiega więc namnażaniu się drobnoustrojów oraz wszelkich szkodliwych związków, które mogą później wpływać na stan i zdrowie naszej skóry. To o wiele tańsza opcja niż kupowanie antyperspirantów, które często posiadają w składzie niezdrowe substancje drażniące ciało i przenikające do naszego organizmu. Dzięki sodzie oczyszczonej osiągniemy zatem komfort oraz zapobiegniemy nadmiernemu poceniu się, a co za tym idzie, przykremu zapachowi. Jeśli już wiesz, jakie zastosowanie może mieć soda, sprawdź, jak dokładnie zrobić samodzielnie domowy dezodorant z użyciem tego produktu. Okazuje się, że jest to naprawdę szybkie i proste.

Jak zrobić dezodorant domowym sposobem? Potrzebujesz zaledwie dwóch składników

Domowy dezodorant, choć brzmi skomplikowanie, wcale taki nie jest. Tak naprawdę oprócz sody oczyszczonej potrzebujemy zaledwie jednego dodatkowego składnika, jakim jest... zwykła woda z kranu. Nie musimy robić żadnych specjalnych mieszanek, ani używać do tego kuchennych przyrządów. Najważniejsze to, żeby umiejętnie zastosować ją w miejscach, w których nasze ciało ma tendencję do największego pocenia się. Na samym początku zaczynamy od dokładnego umycia wspomnianych miejsc, między innymi pach. Następnie, wystarczy, że zwilżymy dłonie pod bieżącą wodą, a następnie nałożymy na nie odrobinę sody oczyszczonej. Delikatnie tworzymy z tego papkę, którą umieszczamy na skórę i delikatnie wcieramy do momentu, aż zupełnie się wchłonie. W momencie, gdy skóra już wyschnie, możemy się ubrać i zacząć działać. Soda to najprostszy i najszybszy sposób na domowy antyperspirant, który może sprawdzić się na przykład w chwilach, gdy nasz ulubiony kosmetyk się skończył, a my nie mamy jak kupić nowego. Pamiętajmy jednak, by przed użyciem każdego typu produktu najpierw skontaktować się z dermatologiem i upewnić się, że nie mamy na niego alergii.

Więcej o: