Posadź w ogrodzie zamiast wrzosów. Jest łatwiejsza w uprawie i wytrzyma nawet mrozy

Krwawnica pospolita to idealne zastępstwo popularnego wrzosu. Cieszy się jeszcze lepszą odpornością na choroby oraz niesprzyjające warunki atmosferyczne. Dowiedz się, jak o nią zadbać i upiększ swój ogród pięknymi kwiatami.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Krwawnica pospolita jest byliną, którą szczególnie często możemy spotkać na terenach podmokłych. Roślina rozwinie się jednak równie dobrze na żyznej ziemi w twoim ogrodzie. Jak o nią zadbać? Poznaj najważniejsze zasady pielęgnacji kwiatów, które mogą całkowicie zastąpić przydomowe wrzosowisko.

Zobacz wideo Wyjątkowe rośliny, wyjątkowe potrzeby. Jak zadbać o monsterę, hiacynty, wrzosy i kaktusa?

Krwawnica pospolita. Co musisz wiedzieć, zanim ją zasadzisz?

Bylina jest rośliną wieloletnią. Zwykle rośnie na około 1,20-1,50 m wysokości. Wyróżnia się charakterystycznymi grubymi pędami kwiatostanowymi i fioletowo-różowymi płatkami. Kwiaty kwitną praktycznie przez całe lato, czasami nawet do września. Jak wydłużyć ten proces?

Przede wszystkim musisz pamiętać, że krwawnica to roślina światłolubna. Cień, czy choćby półcień ma negatywny wpływ na jej rozwój. Co więcej, upewnij się, że ziemia, w której planujesz ją zasadzić, jest żyzna i umiarkowanie wilgotna. Kwiaty nie znoszą suchoty, a więc aby dobrze rosły, nie zapomnij o regularnym podlewaniu. Mimo tych wymagań krwawnica nie jest zbyt skomplikowana w pielęgnacji. Zimą, praktycznie nie musisz się o nią martwić - jest całkowicie mrozoodporna. 

Jak sadzić krwawnicę pospolitą? Poznaj najlepszą metodę

Przed zasadzeniem krwawnicy pospolitej upewnij się, że gleba na rabatce spełnia wymagania rośliny. Na lekkim, kamienistym, czy i piaszczystym podłożu może wcale nie wyrosnąć. Najlepszym terminem na rozpoczęcie uprawy jest jesień. Każda sadzonka powinna mieć co najmniej 40 cm odstępu od kolejnej. Pamiętaj także, że odmiany niskie, takie jak np. Little Robert, sadzi się nieco głębiej. Podlewanie rośliny na wczesnym stadium rozwoju jest niezwykle ważne. Jeśli jest zasadzona na terenach podmokłych, z oczywistych powodów, nie musisz dodatkowo jej nawadniać. W innym przypadku dostarczaj wody sadzonkom w momencie, w którym ziemia wokół nich przestaje być wilgotna. 

Więcej o: