Jak pozbyć się wąsika? Wymieszaj z wodą i nałóż na twarz. Usuniesz niechciane włoski jednym ruchem

Wiele kobiet nie toleruje wąsika pojawiającego się nad górną wargą. Aby go usunąć, decydują się na depilację. Pozbywanie się niechcianych włosków pęsetą, może być jednak nieznośnie czasochłonne. Istnieje jednak sprawdzony sposób, dzięki któremu usuniesz je w błyskawicznym tempie.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Wąsik u kobiet może skrajnie różnić się wyglądem. U niektórych pań jest to delikatny, prawie niewidoczny meszek. W innych przypadkach włoski są o wiele twardsze, ciemniejsze i gęstsze. Jak się ich pozbyć domowymi sposobami? Zapomnij o pęsecie. Zamiast tego wykorzystaj banalny trik.

Zobacz wideo Tiktokowy trik na malowanie ust z patyczkiem. Sprawdzamy! [#HomeBeauty]

Jak rozjaśnić wąsik? Wykorzystaj sprawdzony trik

U wielu kobiet wąsik nie wymaga depilacji. Zamiast tego bez większych przeszkód można postawić na zamaskowanie włosków. Jak ukryć meszek w domowych warunkach? Jedyne czego potrzebujesz to sok z cytryny. Płyn jest znany ze swoich właściwości rozjaśniających, dzięki czemu wąsik stanie się praktycznie niezauważalny. Jeśli wymieszasz go z jogurtem naturalnym, zwiększysz skuteczność triku.

Pamiętaj jednak, aby przed zastosowaniem sposobu, wykonać prostą próbę alergiczną. Nałóż odrobinę mieszanki na dłoń i obserwuj, jak zareaguje na nią skóra. Jeśli nie zobaczysz żadnych negatywnych efektów, bez obaw możesz przystąpić do rozjaśniania meszku. Rozetrzyj preparat nad górną wargą. Odczekaj kilka minut i spłucz mieszankę. Dzięki temu nie tylko sprawisz, że włoski zmienią kolor, ale i dogłębnie nawilżysz cerę.

Pozbądź się wąsika jednym ruchem. Pomoże ci w tym domowy środek

Czasami włoski nad wargą są na tyle ciemne i gęste, że nie sposób ich zamaskować. W takich sytuacjach warto zdecydować się na depilację. Nie sięgaj po pęsetę. Zamiast tego wykorzystaj trik, który jest dobrze znany już od wielu lat. Do usunięcia niechcianych włosków przyda ci się domowy środek składający się zaledwie z dwóch produktów.

Wlej 1/4 szklanki wody do garnka, a następnie ją zagotuj. Gdy ciecz osiągnie odpowiednią temperaturę, dodaj do niej 2 szklanki cukru i soku z 1/4 cytryny. Mieszaj preparat, do całkowitego rozpuszczenia się sacharydu. Całość gotuj przez kolejne 30 minut. W efekcie otrzymasz gęstą, bursztynową pastę. Poczekaj, aż środek ostygnie, po czym nałóż go na wąsik. Odczekaj chwilę, po czym ściągnij specyfik ze skóry energicznym ruchem. Pozbędziesz się większości włosków już za pierwszym razem.

Więcej o: