Chwyć dwa składniki i wymieszaj. Wyżrą pleśń z fug już w 15 minut

Pleśń pojawiająca się na fugach to częsty problem w wielu łazienkach. Jak zapobiec jej gromadzeniu i na dobre usunąć? Drogie specyfiki wcale ci się nie przydadzą. Zamiast nich użyj sprawdzonej mieszanki, która sprawi, że łączenia płytek zabłysną czystością.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Pozbycie się pleśni z fug potrafi być nie lada wyzwaniem. Długotrwałe szorowanie łączeń drogimi detergentami może wcale nie przynieść oczekiwanego efektu. Zamiast niepotrzebnie tracić czas i pieniądze, wypróbuj domowe sposoby, które w mig poradzą sobie z problemem.

Zobacz wideo Jak usunąć trudne plamy? Domowe sposoby

Dlaczego na fugach pojawia się pleśń? Zabezpiecz przed nią swoją łazienkę

Pleśń zwykle pojawia się w łazience, ale potrafi zaatakować też kuchnię czy korytarz. Dlaczego akurat tam najczęściej spotkamy zabrudzenia tego typu? Jest na to proste wytłumaczenie. Grzyb rozwija się najszybciej w miejscach, w których gromadzi się woda. Z tego powodu przeważnie widzimy go we wgłębieniach pomiędzy kafelkami. Dowiedz się, jak zabezpieczyć fugi przed pleśnią.

Przede wszystkim upewnij się, że pomieszczenie ma ujście powietrza - wywietrznik lub okno. Grzyb może wytworzyć się nie tylko ze stojącej wody, ale powstaje również w wyniku skraplania się pary. Jeśli nie jesteś w stanie przewietrzyć danego pokoju, przygotuj pochłaniacz wilgoci. Dzięki niemu znacznie zmniejszysz szanse na pojawienie się pleśni. W tym celu możesz użyć zwykłego woreczka z ryżem. Doskonale wchłonie nadmiar wilgoci i uratuje twoje fugi.

Połącz dwa składniki i zapomnij o pleśni na fugach. Wypróbuj banalny trik

A co zrobić, jeśli pomimo starań na fugach pojawiła się pleśń? To nie koniec świata. Dzięki domowym sposobom w mig pozbędziesz się grzyba. Przygotuj dwa składniki - sodę oczyszczoną i ocet. Po ich wymieszaniu powinieneś otrzymać gęstą pastę. Nałóż środek na łączenia kafelek i wetrzyj go za pomocą szczoteczki. Odczekaj 15 minut, po czym zmyj resztę specyfiku zmoczoną szmatką lub gąbką.

Jeśli nie lubisz specyficznego zapachu octu, do mieszanki możesz dodać sok z jednej cytryny. Płyn nie tylko zneutralizuje aromat, ale i sprawdzi się przy czyszczeniu białych fug. Cytrus jest znany ze swoich właściwości rozjaśniających. Jeśli użyjesz go podczas sprzątania, wnęki pomiędzy kafelkami znów staną się śnieżnobiałe.

Więcej o: