Nie owijasz stóp folią? Lepiej zacznij. Banalny trik zaskoczy cię efektem

Folię aluminiową znajdziemy w prawie każdym domu. Jak się okazuje, przyda się nie tylko w kuchni. Dzięki niej można także zadbać o nasze zdrowie. Dowiedz się, czemu warto owijać stopy folią. Włącz to do codziennej pielęgnacji, a nie pożałujesz.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Folia aluminiowa najczęściej przydaje się w kuchni, jednak ma także wiele innych zastosowań. Pomocna okazuje się m.in. w rozwiązaniu irytującego problemu związanego ze stopami. Dowiedz się, jak wykorzystać produkt w dość niecodzienny sposób.

Zobacz wideo Proste triki przyniosą wam ulgę w upały

Folia aluminiowa na bolące stopy. Użyj sreberka i pożegnaj się z nieprzyjemnym uczuciem

Wiele osób boryka się z częstym bólem stóp. Nieprzyjemne uczucie potrafi towarzyszyć nam przez naprawdę długi czas. Co zrobić, żeby się go pozbyć? Z pomocą przychodzi folia aluminiowa. Wystarczy, że nasmarujesz kończyny maścią przeciwbólową, po czym owiniesz je sreberkiem. Produkt nie tylko przyspieszy działanie środka, ale i pozwoli mu wchłonąć o wiele głębiej. Opatrunek możesz zostawić na stopach nawet na całą noc. Rano całkowicie pozbędziesz się meczących dolegliwości. 

Trik z folią aluminiową sprawdzi się nie tylko w sytuacjach, w których mierzymy się z bólem. Produkt zadba także o skórę na stopach. Nasmaruj je kremem nawilżającym i owiń tzw. sreberkiem. Podobnie jak w przypadku maści, opatrunek przyczyni się do lepszego wchłonięcia specyfiku.

Owiń stopy folią aluminiową i zapomnij o irytującym problemie. Efekty zaskoczą największych niedowiarków

Zimą folia pomoże także w rozwiązaniu problemu "zimnych stóp". Jest doskonałym izolatorem termicznym, dzięki czemu szybko zniweluje nieprzyjemne dolegliwości. Zawiń kończyny w produkt, a dla wzmocnienia efektu, możesz je również nasmarować dowolną maścią rozgrzewającą. Na koniec załóż na nie skarpety. Wystarczy, że poczekasz 30-40 minut, a odczujesz przyjemne ciepło.

Więcej o: