Jeśli znalazłeś to pod wycieraczką, zareaguj. Tak złodzieje oznaczają dom, który planują okraść

Kreatywność złodziei przechodzi ludzkie pojęcie. Nowa metoda pozwala im na zmniejszenie ryzyka spotkania wewnątrz mieszkania domowników. To duże zagrożenie dla ludzi szczególnie w trakcie okresu wakacyjnego. Co można znaleźć pod wycieraczką? Wielu pomyśli, że to żart dzieciaków z sąsiedztwa.

W Polsce pojawia się coraz więcej zgłoszeń dotyczących ciastek, najczęściej herbatników, pod wycieraczką. Policja ostrzega, że w takim przypadku warto zachować czujność i skontaktować się z najbliższym posterunkiem. Wbrew pozorom, ta zabawna sytuacja może nieść za sobą spore konsekwencje. Na czym dokładnie polega metoda z ciastkiem? To proste. 

Zobacz wideo Pościg za skradzionym SUV-em. Auto rozbite, złodzieje złapani

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Ciastko pod wycieraczką to zły znak. Złodzieje czają się na twój majątek 

Złodzieje najczęściej wykorzystują do tego herbatniki, czyli płaskie ciasteczka, które łatwo umieścić pod wycieraczką przy drzwiach wejściowych. Jeśli właśnie taką przekąskę znajdziesz przed wejściem, istnieje duże prawdopodobieństwo, że twoje mieszkanie jest obserwowane. W ten sposób złodzieje sprawdzają, czy domownicy wchodzą lub wychodzą ze środka. Ta metoda jest przez nich szczególnie lubiana podczas sezonu letniego, gdy wiele osób wyjeżdża na dłuższe wakacje, pozostawiając dom całkowicie pusty. Pokruszone ciastko sprawia, że omijają dane mieszkanie, aby nie narazić się na bliskie spotkanie z właścicielem. Nie oznacza to jednak, że takie znalezisko należy ignorować. W pierwszej kolejności warto pozbyć się herbatnika, a później skontaktować z policją i poinformować o potencjalnym zagrożeniu. Wiele osób tego nie robi, twierdząc, że zgłoszenie zostanie zignorowane, lecz patrząc na dużą liczbę podobnych sytuacji, istnieje szansa, iż w danym rejonie zostanie na przykład zwiększona częstotliwość patroli policyjnych. W efekcie złodzieje z pewnością się stamtąd wyniosą. Aby dodatkowo zmniejszyć ryzyko utraty majątku, warto zrobić coś jeszcze. 

Masowy atak złodziei na domy i mieszkania Polaków. Możesz być od nich sprytniejszy 

Opcji na zwiększenie swojego bezpieczeństwa i zabezpieczenie domu przed nieproszonymi gośćmi jest wiele. Należy o tym pamiętać, szczególnie przed wyjazdem na długo wyczekiwane wakacje. Wtedy warto poprosić na przykład zaprzyjaźnionego sąsiada lub rodzinę, aby odwiedzali nasze cztery ściany i przy okazji zapalali światła, co może odstraszyć obserwatorów. W tym przypadku istotne jest również, aby nigdy nie zostawiać im kluczy w "tajnym miejscu", jakim często jest właśnie wycieraczka, doniczka czy inna tego typu skrytka. To nigdy nie jest bezpieczne. Co więcej, istnieją także specjalne systemy, które podczas nieobecności właściciela co jakiś czas włączają telewizor lub inne sprzęty domowe. To również spowoduje, że dom nie będzie wyglądał na opuszczony. Jednym z najlepszych rozwiązań jest monitoring z alarmem, który w razie potrzeby powiadomi firmę ochroniarską o włamaniu

Więcej o: