Odkryj nieznaną funkcję obcinacza do paznokci. "Dlaczego nie piszą tego na opakowaniu?"

Chyba każdy z nas ma w domu obcinaczki do paznokci. Niewiele osób zdaje sobie jednak sprawę z ich ciekawej, ukrytej funkcji. Wypróbuj banalny trik, a już zawsze będziesz z niego korzystać. Rozwiąże uciążliwy problem i zadba o twoje bezpieczeństwo.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Choć obcinaczki nie posiadają ostrej końcówki, sięgając po nie, nadal możemy się zranić. Ukryta ostra krawędź może także zagrażać dziecku, które pomylą narzędzie z zabawką. Jak je zabezpieczyć? Jest na to banalny sposób. Poznaj ukrytą funkcję obcinaczek do paznokci.

Zobacz wideo Złamana szminka, wyschnięty tusz do rzęs? Nie wyrzucaj

Trik na zabezpieczenie obcinaczek do paznokci Sposób jest naprawdę prosty

Ciekawym trikiem z obcinaczkami do paznokci podzielili się prowadzący tiktokowy kanał absolutegeniux. Na filmiku możemy zobaczyć, że narzędzie ma jedną ukrytą funkcję, o której wie mało kto. Dzięki niej zaciśniesz ostrza i zabezpieczysz urządzenie. W ten sposób, nic nie dostanie się pomiędzy ostre krawędzie. Jak osiągnąć taki efekt?

Wystarczy, że lekko naciśniesz obcinaczki, a następnie przesuniesz górną część dźwigni w stronę ostrzy. W ten sposób zablokujesz mechanizm, a krawędzie nie otworzą się i nie będą stanowić żadnego zagrożenia. Nie dość, że zadbasz o bezpieczeństwo, to w dodatku ułatwisz transport obcinaczek. Dzięki zastosowaniu triku, końcówki nie będą zaczepiać się o materiał torby lub kosmetyczki. Aby ponownie użyć narzędzia, wystarczy, że znów lekko je naciśniesz i cofniesz wajchę. 

Nietypowy trik zaskoczył internautów. "Mam 40 lat i dopiero się o tym dowiedziałem"

Ciekawostka związana z obcinaczkami mocno zdziwiła widzów kanału. Wielu z nich napisało w komentarzach, że nie spodziewała się, aby urządzenie było w stanie czymkolwiek ich zaskoczyć. Banalny trik okazał się także niezwykle przydatny. Spora część użytkowników platformy podziękowała autorom filmiku, za przekazanie pomysłowego rozwiązania.

Mam 40 lat i dopiero się o tym dowiedziałem
Kto też od razu poszedł to sprawdzić?
Nie wiedziałam o tym wcześniej. Dzięki!
Czekaj, co? Dlaczego nie piszą tego na opakowaniu?
Więcej o: