Wymieszaj resztkę tego produktu z wodą i zalej kopce. Kret od razu wyniesie się z ogrodu

Krety potrafią być prawdziwym utrapieniem ogrodników. Mogą niszczyć korzenie upraw, a kopce, które po sobie pozostawiają, psują estetykę działki. Jak się ich pozbyć? Wystarczy, że użyjesz popularnego produktu, a zapomnisz, że szkodnik kiedykolwiek ci się naprzykrzał.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Jak pozbyć się kreta z ogrodu? Możesz to zrobić w prosty i humanitarny sposób. Wykorzystaj sprawdzone triki i wyrzuć szkodnika z posesji. Dzięki domowym sposobom zwierzak zniknie na długo.

Zobacz wideo Jak pozbyć się mrówek? Do tajnej mikstury potrzebujesz pieprzu

Domowy sposób na kreta. Zalej kopce tym produktem, a szkodnik zniknie na dobre

Jeden z najlepszych domowych sposobów na pozbycie się kreta z ogrodu jest dość zaskakujący. Jest nim kefir, ale równie dobrze sprawdzi się maślanka. Wystarczy, że zmieszasz serwatkę z wodą, zachowując proporcję 1:3. Zalej kopce mieszanką, a gdy kret wyczuje produkt, od razu wyniesie się z twojego ogrodu.

Dlaczego ten sposób jest tak skuteczny? Wszystko przez wyczulony zmysł węchu kreta. Zwierzę nie cierpi niektórych zapachów, a nawet niewielka ilość serwatki potrafi być dla niego niezwykle irytująca. Aromat kefiru lub maślanki to jednak niejedyna woń, która odstraszy szkodnika. Podobny efekt zapewnią także niektóre rośliny.

Te zioła przegonią kreta. Zerwij je i wsadź do kopców, a pozbędziesz się szkodnika

Najbardziej naturalny sposób na pozbycie się kreta nie wymaga użycia żadnych specjalistycznych środków. Jedyne czego potrzebujesz to kilka roślin. Ich zapach szybko przegoni szkodnika. Z tego powodu warto zasadzić w ogrodzie takie zioła jak bazylię, tymianek lub rozmaryn. Niektóre kwiaty również są w stanie przepłoszyć zwierzę. Należy do nich m.in. lawenda czy aksamitka. Jeśli chcesz przegonić szkodnika w jak najkrótszym czasie, możesz zebrać pęk wspomnianych wyżej roślin i powtykać je w kopce. W ten sposób zapach przedostanie się do tuneli wykopywanych przez kreta. 

Więcej o: