Posadź je zamiast surfinii. Te rośliny są o wiele ładniejsze i będą zachwycać nawet jesienią

Chcąc udekorować swój ogród, szukamy nie tylko pięknych kwiatów, ale również takich, które przez długi czas będą zdobić przestrzeń. Mamy idealną propozycję. Floksy nie tylko kwitną przez całe lato, ale są również dostępne w całej gamie kolorów. Ponadto będą rozsiewać piękny, letni zapach.

Każdy posiadacz ogrodu, chce, by jego przestrzeń zachwycała pięknymi i niebanalnymi ogrodu. Ogromnym plusem będzie to jeśli wybrane przez nas rośliny będą mogły kwitnąć nie tylko pięknie, ale też długo. Niewiele osób wie, że istnieje pewna roślina, która będzie fenomenalnie zdobić ogród nawet jesienią. Wystarczy tylko o nią zadbać.

Zobacz wideo Jak dbać o skrzydłokwiat? Wypróbuj ten domowy nawóz

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Płomyki zachwycają kolorami i zapachem. Są idealne do udekorowania ogrodu

Floksy są całkiem sporymi roślinami, które osiągają od 40 do nawet 150 centymetrów wysokości. Mają ogromną zaletę, jaką jest kwitnięcie przez całe lato. Zaczyna się ono nawet od połowy kwietnia i trwa, aż do września. Wiele osób będzie zachwyconych faktem, że ta roślina występuje w wielu kolorach takich jak róż, biel, żółć, czerwień czy różne odcienie niebieskiego. Dzięki temu można udekorować ogród wielobarwnymi floksami. Warto zaznaczyć również, że w zależności od odmiany mogą się od siebie znacznie różnić oraz kwitnąć w nieco innym terminie. Niezależnie od tego wymagania mają niemal identyczne. Floksy, które znane są również jako płomyki, mają jeszcze jedną ogromną zaletę oprócz walorów wizualnych. Chodzi oczywiście o ich piękny zapach - roztaczają bowiem niepowtarzalny, letni aromat.

Jak dbać o floksy, by pięknie rosły długi czas? Kilka praktycznych porad

Uprawa floksów jest stosunkowo prosta. Roślinę powinno się sadzić pod koniec lata lub jesienią. Trzeba jednak pamiętać, żeby zostawić im sporo przestrzeni, nawet do 50 centymetrów, ponieważ dość mocno się rozrasta. Jeśli poszukujemy dla niej dobrego stanowiska, najlepiej będzie wybrać miejsce słoneczne lub lekko zacienione o żyznym i próchniczym podłożu. Jedną z najważniejszych kwestii, jeśli chodzi o tę roślinę, jest regularne podlewanie, w szczególności w okresie suszy. Kiedy płomyki są w trakcie kwitnienia, powinniśmy nawadniać ją raz lub dwa razy w tygodniu. Woda powinna być lana bezpośrednio na łodygę i do gleby. Unikać powinniśmy moczenia liści. Floksy świetnie sprawdzą się na przydomowych rabatach, gdzie bez problemu zastąpią kompozycje z kolorowych surfinii. Jeśli chcemy, by nasze płomyki kwitły jak najdłużej, możemy zastosować pewien banalny trik. Wystarczy wraz z początkiem czerwca delikatnie przyciąć wierzchołki pędów. Ten prosty zabieg przyniesie ze sobą gigantyczne korzyści. Jedną z nich jest fakt, że dzięki niemu roślina znaczenie się rozkrzewi, czyli będzie rosła bujniejsza i z większą ilością kwiatów. Drugą jest natomiast fakt, że okres kwitnienia będzie znacznie dłuższy i potrwa nawet do jesieni.

Więcej o: