Wielki gad niespodziewanie wyłonił się z pęknięcia w chodniku. Miał dwóch równie groźnych towarzyszy

Grupa mężczyzn dokonała zaskakującego odkrycia w swoim sąsiedztwie. Okazało się, że pod ziemią żyły trzy niebezpieczne gady. Gdy znalazły pęknięcie w chodniku, postanowiły wydostać się na powierzchnię. Szybko podjęto próby ich schwytania, a nagranie tego nietypowego zdarzenia trafiło do sieci.

Gdy słyszymy o groźnych gadach znalezionych w nietypowych miejscach, zazwyczaj chodzi o węże, np. w wentylacjach czy toaletach. Tym razem jednak sytuacja była jeszcze bardziej zaskakująca. Co więcej, podobne spotkania często kończą się tragedią.

Zobacz wideo Czy wilki są zagrożeniem dla ludzi?

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl.

Atak krokodyla na człowieka. Gady pojawiły się w zaskakującym miejscu

Jak donosi "New York Post", do omawianego wydarzenia doszło w Indiach. Mężczyźni twierdzili, że początkowo ich uwagę zwróciły dziwne odgłosy dochodzące z pęknięcia w chodniku. Gdy jednak przyjrzeli się dokładniej temu miejscu, odkryli, że trzy krokodyle próbują wydostać się tamtędy na powierzchnię. Sytuacja ta została nagrana i opublikowana na profilu @mksinfo.official na Instagramie. Na filmiku widzimy, że wokół pęknięcia na chodniku zgromadziło się więcej osób. Jeden z mężczyzn w czerwonych butach i stroju próbuje schwytać pierwszego z gadów przy pomocy narzędzi na długich prętach. Jedno z nich służyło do przytrzymania ciała, a na drugim znajdowała się pętla mająca zabezpieczyć pysk. Gdy zwierzę wydostało się bardziej na powierzchnię, wolną przestrzeń zajął drugi krokodyl. Obserwujący zaczęli się śmiać, mimo iż zwierzę ruszyło w ich kierunku. Osoba nagrywająca wideo szybko wskoczyła na pobliski słup, by uniknąć ataku. Pomimo końcowego zamieszania, w szczelinie chodnika można zaobserwować też trzeciego przyczajonego gadziego osobnika. Nie wiadomo, jak gady dostały się pod chodnik ani jak długo tam przebywały.

 

Spotkania krokodyl vs człowiek. Nie tylko krokodyl różańcowy jest niebezpieczny

Krokodyl różańcowy to największy współcześnie żyjący gad. Może on mierzyć nawet ponad sześć metrów długości, a przy tym jest bardzo agresywny. To sprawia, że jest uznawany za najgroźniejszego dla człowieka krokodyla. Za większość ataków na ludzi jest jednak odpowiedzialny krokodyl nilowy. Różne gatunki występują w USA, Afryce i Azji, a także północnej Australii. Niestety, wiele spotkań z tymi drapieżnikami kończy się tragicznie. Przykładowo, w zeszłym roku w lipcu "The Sun" informował o śmierci 14-letniej dziewczynki z Indonezji, która została zaatakowana przez krokodyla, gdy pływała w rzece. Na początku sierpnia tego roku natomiast ten sam portal donosił, że w podobnym wypadku zginął 29-letni kostarykański piłkarz, Jesus Alberto Lopez Ortiz znany jako "Chucho".

Więcej o: