Czy nawozić róże? Wystarczy 100 g drożdży. Różnicę zobaczysz od razu

Pewnie nie każdy zdaje sobie sprawę z tego, że drożdże sprawdzą się nie tylko w kuchni. Korzystając z tego produktu, przygotujesz także niezwykle skuteczny nawóz do róży i innych kwiatów. Poznaj prosty trik, a rośliny zakwitną bujniej niż kiedykolwiek.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Jak zadbać o róże, aby pięknie wyrosły? Wystarczy, że użyjesz domowego nawozu na bazie drożdży. Środek nie tylko przyspieszy ich wzrost, ale także ochroni kwiaty przed różnymi chorobami grzybiczymi. Dowiedz się, jak w prosty sposób przygotować preparat.

Zobacz wideo Wrzos hodowany w domu wymaga odpowiedniej pielęgnacji. Sprawdź, co powinieneś zrobić

Nawóz z drożdży na róże. Jak przygotować skuteczny środek?

Dlaczego warto stosować drożdże przy pielęgnacji róż i innych kwiatów? Przede wszystkim, produkt tworzy naturalną barierę przed infekcjami grzybiczymi. Tym samym wypiera mikroorganizmy szkodliwe dla roślin. Ponadto zapewnia uprawom szereg składników odżywczych niezbędnych do zdrowego rozwoju. Są to m.in. potas, magnez, wapń, czy żelazo. Natomiast w sezonie wegetacyjnym drożdże przyspieszają kwitnienie i owocowanie. 

W jaki sposób należy przygotować domowy nawóz? Otóż na początek przygotuj 100 g drożdży piekarskich lub 32 g drożdży suchych. Włóż produkt do sporego wiaderka, po czym zasyp go 1-2 szklankami cukru. Odczekaj około 1,5 godziny, po czym zalej mieszankę 10 litrami ciepłej wody. Przemieszaj środek i odstaw w ciemne miejsce na co najmniej tydzień. W tym czasie odpowiednio sfermentuje. Pamiętaj, aby przed skorzystaniem z preparatu odpowiednio go rozcieńczyć. Na każdą szklankę mikstury należy użyć 10 litrów wody. Podlewaj rośliny nawozem raz w tygodniu przez miesiąc, a od razu zobaczysz różnicę.

Wypróbuj oprysk z drożdży. Szybko zapewnisz ochronę kwiatom

Jeśli nie chcesz czekać przez cały tydzień, na nawóz z drożdży, o wiele szybciej przygotujesz z nich skuteczny oprysk.  Rozpuść 100 g produktu w połowie litra mleka 3,2%. Następnie do mieszanki dodaj 10 litrów wody oraz 1 łyżkę szarego mydła. Całość mieszaj do uzyskania jednolitej konsystencji. Na sam koniec przelej preparat do butelki ze spryskiwaczem i rozprowadź go na liściach róży lub innych kwiatów.

Więcej o: