Jeśli zależy ci na wakacjach bez tłumu, tu poczujesz się jak w niebie. Miejscowość nad Bałtykiem zachwyca

Część osób rezygnuje z wyjazdu nad polskie morze w strachu przed wszechobecnymi tłumami. Parawany, stragany i brak spokoju niejedną osobę zniechęciły już przed wyjazdem. Istnieje jednak jedno miejsce nad Bałtykiem, które często jest pomijane - i tu znajduję się świątynia dla wszystkich, którzy nienawidzą zgiełku.

Planujesz urlop nad Bałtykiem, ale masz już dość labiryntu parawanów na plaży, kolorowych straganów i tłumów? Mamy dla ciebie świetną alternatywę. Bobolin jest prawdziwie bajkowym miejscem i spełnieniem zachcianek, dla osób kochających morze. Tutaj spędzimy spokojny, leniwy urlop.

Zobacz wideo Grodzenie - fenomen polskiej kultury? Socjolog: Przestrzeń publiczna należy do tego, kto ją zawłaszczy

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

W Bobolinie odpoczniesz bez tłumów. Morze, plaża i święty spokój

Kto powiedział, że wakacje w Polsce muszą być nudne i zatłoczone? Wcale nie trzeba jechać za granicę, by móc się cieszyć przyjemnym urlopem nad morzem. Są jednak osoby, którym Kołobrzeg, Darłowo czy Trójmiasto nie w smak z powodu wszechobecnych tłumów i niewielkiej szansy na znalezienie wolnego kawałka plaży. Choć jest to denerwujące, niego już to nie dziwi - w końcu są to jedne z najpopularniejszych miejsc nad polskim morzem. Okazuje się jednak, ze można połączyć ciszę i spokój z plażą i wodą - trzeba tylko wiedzieć, gdzie szukać. Bobolin jest często pomijany podczas planowania nadmorskich wakacji, a jest to duży błąd. Znaleźć tu bowiem można jedną z najczystszych i najpiękniejszych plaży w Polsce. Bobolin położony jest niedaleko Darłowa i Uzdrowiska Dąbki. Nie znajdziemy tu zaśmieconej, pełnej plaży, ale czeka nas cisza, spokój i odpoczynek. Plaża w Bobolinie jest kameralna, co niektórym może kojarzyć się z nudą, ale dla innych to spełnienie marzeń. Dodatkowym atutem jest fakt, że  klimatu na plaży dodają także pozostałości po bunkrach z czasów II wojny światowej. 

Plaża w Bobolinie ma sporo do zaoferowania. Nie będziemy się nudzić podczas urlopu

Uroku temu miejscu dodają również niesamowite widoki. Z plaży świetnie widać zarówno Dąbki, jak i Darłówko. Jak donosi portal podroze.gazeta.pl, "Piaszczysty dywan" jest tu spektakularny i pozbawiony kamieni. Wzdłuż wybrzeża można również znaleźć całą masę koszy na śmieci, co pozwala w prosty sposób na zachowanie czystości w okolicach plaży. Znajduje się tutaj również piękny deptak, dzikie wydmy, czy smakowicie pachnące restauracje. Planując wakacje w Bobolinie, na mapie powinniśmy zerknąć na północno-zachodnią Polskę. Miejscowość położona jest  w województwie zachodniopomorskim, i jest także ciekawym punktem na mapie względem atrakcji. Podziwiać możemy tutaj na przykład Kanał Szczurzy, pobliskie Jezioro Bukowo, bunkry na plaży przesiąknięte historią czy oddaloną o około 11 km latarnię morską. Dla wolących aktywny odpoczynek można wybrać się na przejażdżkę jedną z wielu tras rowerowych. Ciekawostką jest, że do morza Darłowie wpływają dwie rzeki: Wieprza i Grabowa - obydwie są ulubionymi szlakami kajakowymi miłośników tego sportu.

Więcej o: