Nie musisz wkładać złotówki do sklepowego wózka. Niewiele osób zdaje sobie sprawę z ukrytej funkcji

Gotówka powoli zaczyna wychodzić z użycia. Coraz więcej osób decyduje się na płacenie wyłącznie kartą bankową. Choć ma to wiele zalet, ma również swoje minusy. Jednym z nich jest potrzeba odblokowania wózka sklepowego, gdy nie mamy przy sobie monety. Na szczęście można sobie z tym poradzić.

Obecnie coraz więcej osób rezygnuje z gotówki na rzecz karty bankowej. Wiele osób uważa, że jest to wygodniejsze i w razie czego kartę można zawsze zablokować, a odzyskanie banknotów czy monet nie jest już takie proste. Czasami jednak może to stanowić nie lada problem. Na przykład w momencie, kiedy chcemy skorzystać ze sklepowego wózka. Na szczęście można sobie z tym prosto poradzić. 

Zobacz wideo Kiedy spadną ceny żywności w Polsce?

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Potrzebujesz wózka sklepowego, a nie masz bilonu? Jest na to prosty sposób

Czasami podczas wizyty w sklepie możemy spotkać się z całkiem sporym problemem. Chodzi oczywiście o potrzebę odblokowania wózka sklepowego, w momencie kiedy nie mamy przy sobie żadnej monety. Wydaje się, że jesteśmy teraz w potrzasku i szybko przeszukujemy wszelkie kieszenie i zakamarki, w których może być jakaś zabłąkana złotówka. Jeśli jednak jej nie ma, wcale nie musimy się martwić. Okazuje się, że są alternatywne rozwiązania, które pozwolą wyjść z tego potrzasku. Podzielił się nimi Instagramowy profil o nazwie @panparagon. Pokazał on, że odblokowanie wózka bez monety jest jak najbardziej możliwe. Jak zauważa twórca profilu:

I co najlepsze, masz to zawsze przy sobie! Coraz częściej płacimy kartą i nie nosimy ze sobą pieniędzy, a już w ogóle bilonu
 

Jak odblokować wózek bez monety? Instagramer dzieli się, aż trzema sztuczkami

Na swoim profilu pokazał aż trzy rozwiązania, które pozwolą na odblokowanie wózka bez "pieniążka". Pierwszym z nich jest użycie klucza z okrągłą główką. Jego kształt i grubość jest na tyle zbliżony do bilonu, że z łatwością będziemy w stanie odblokować wózek. Jeśli jednak nie mamy przy sobie takiego klucza, możemy również użyć breloka/adresówkę do kluczy. Jeśli oba to sposoby zawiodą, pozostaje jeszcze użycie dwóch kluczy z ząbkami skrzyżowanymi jak nożyczki. Do tego dołączony został krótki filmik, na którym możemy zobaczyć, jak te patenty wykorzystywane są w praktyce. 

Od teraz żaden wózek Cię nie zaskoczy!

- przekonuje autor. Internauci są zachwyceni sztuczkami przedstawionymi przez instagramera. W komentarzach da się zauważyć takie opinie jak: "super", "dobrze wiedzieć ", czy "magiczne sztuczki". Jedna z internautek postanowiła podzielić się swoim sposobem, pisząc:

Ja mam żetony, ale dwa różne, bo nie wszystkie wózki otwierają się tym samym rozmiarem monetki

Te rozwiązania warto zapamiętać, ponieważ jeśli kiedyś staniemy w obliczu kryzysowej sytuacji, nie będziemy musieli się stresować i szybko ruszymy do akcji.

Więcej o: