Zapomnij o pleśni na fugach. Prosty trik sprawi, że łazienka będzie wyglądać jak świeżo po remoncie

Pleśń najszybciej rozwija się w pomieszczeniach o dużej wilgotności powietrza, takich jak kuchnia i łazienka. Z tego powodu często można znaleźć ją na fugach. Jak pozbyć się grzyba na długo? Wystarczy, że znasz jeden sprawdzony trik, a zapomnisz o problemie.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Jak pozbyć się pleśni z fug? Rozwiązanie problemu może wydawać się niezbyt proste. Istnieje jednak kilka domowych sposobów, które usuną grzyba w ekspresowym tempie. Dowiedz się jakich produktów potrzebujesz, aby dokładnie wyczyścić łazienkę.

Zobacz wideo Żółte plamy na desce klozetowej? Przepis na pastę, która sobie z tym poradzi

Skąd pojawia się pleśń na fugach? Sprawdź jak zabezpieczyć łazienkę przed grzybem

Zanim zabierzesz się za usuwanie pleśni z fug, warto wiedzieć, dlaczego pojawiła się w twojej łazience. Najczęściej obecność grzyba wynika ze zbyt dużej wilgotności powietrza. Czy można temu zapobiec? Przede wszystkim musisz zadbać o sprawną i skuteczną wentylację. Czasami jednak nawet to nie wystarcza w walce z pleśnią. Zły dobór zaprawy klejowej, fug i silikonów uszczelniających może sprawiać, że w niektórych zakamarkach łazienki będzie zbierać się woda. To bezpośrednio przyczyni się do powstania pleśni. Aby się jej pozbyć, nie musisz wcale wydawać kroci w sklepie. Wystarczy, że poznasz sprawdzone domowe sposoby, a pożegnasz się z grzybem na długo.

Wymieszaj 2 składniki i pozbądź się pleśni. Poznaj niezawodne sposoby

Najtańszym skutecznym sposobem na usunięcie pierwszych oznak grzyba z fug jest mieszanka sody i wody utlenionej. Oba składniki znane są ze swoich właściwości wybielających. Co więcej, płyn skutecznie odkazi powierzchnie, chroniąc ja przed ponownym pojawieniem się pleśni. Jak wykorzystać dwa produkty do wyczyszczenia łazienki?

Połącz ze sobą 6 łyżek sody i 4 łyżki wody utlenionej. Całość dokładnie mieszaj aż do uzyskania jednolitej masy. Pastę nałóż na fugi za pomocą szczoteczki. Wetrzyj środek w spojenia kafelek i pozwól mu działać przez kilka minut. Na sam koniec spłucz resztki preparatu wodą i wytrzyj łączenia płytek do sucha. Jeśli chcesz przywrócić fugom ich oryginalny kolor, możesz wykorzystać jeszcze jeden trik. Znajdź świeczkę o tym samym odcieniu, po czym dokładnie pocieraj przebarwione miejsca. Nadmiar wosku usuń za pomocą ściereczki. Dzięki tym zabiegom w mig odnowisz wygląd twojej łazienki.

Więcej o: