Jak często podlewać wrzosy, aby kwitły całą jesień? Kwiaty marnieją przez jeden błąd

Wrzosy bez większych problemów można uprawiać zarówno w doniczkach, jak i na ogrodzie. Roślina nie jest zbyt wymagająca, jednak aby przetrwała zimę, musisz zadbać o kilka czynników. Przede wszystkim należy wiedzieć, w jaki sposób i kiedy podlewać kwiaty.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Jak zadbać o wrzosy? Choć nie wymagają one zbyt skomplikowanej pielęgnacji, warto znać kilka prostych zasad, które zagwarantują ich bujny wzrost. Poznaj podstawowe wymagania rośliny i spraw, że zachwyci cię pięknymi kwiatami.

Zobacz wideo Wrzos hodowany w domu wymaga odpowiedniej pielęgnacji. Sprawdź, co powinieneś zrobić

Jak uprawiać wrzosy? Zadbaj o odpowiednie stanowisko, a pięknie wyrosną

Przed zasadzeniem wrzosów, warto wiedzieć, w jakim miejscu roślina rozwinie się najlepiej. Idealne stanowisko dla kwiatów powinno być dobrze nasłonecznione, a jednocześnie solidnie osłonięte przed wiatrem. Zwróć także uwagę na ziemię, w której planujesz je uprawiać. Wrzosy lubią lekką, przepuszczalną i lekko kwasową glebę. Upewnij się także, że w wybranym przez ciebie miejscu nie zbiera się woda. Jej nadmiar ma fatalny skutek na system korzeniowy rośliny.

Kiedy podlewać wrzosy, żeby pięknie wyrosły? Poznaj najważniejsze zasady pielęgnacji

Prawidłowe podlewanie wrzosów nie jest wcale skomplikowane. Rośliny dobrze rozwijają się w lekko wilgotnej ziemi, jednak źle reagują na przelanie. Nadmiar płynu przyczynia się do szybszego rozwoju różnych chorób grzybiczych, a także znacznie osłabia kwiaty. Z tego powodu warto wiedzieć, kiedy należy je nawadniać.


W przypadku roślin uprawianych w doniczkach chwytaj za konewkę tylko, gdy otaczająca je ziemia wyschnie. Pamiętaj, aby nie oblewać ani kwiatów, ani liści. Ciecz powinna trafić bezpośrednio do podłoża. Natomiast, wrzosy zasadzone na grządkach warto nawilżać jedynie w czasie suszy oraz kilka tygodni po posadzeniu. Dzięki temu zapewnisz im wystarczającą ilość wody, bez ryzyka przelania upraw

Pamiętaj, że najlepiej sprawdzi się przefiltrowana woda. Nadmiar wapnia znacznie zaszkodzi roślinom. Zamiast niej możesz także użyć wywaru z fusów do kawy. Dzięki temu nie tylko odpowiednio nawodnisz uprawy, ale i zadbasz o odpowiednie pH gleby.

Więcej o: