Zapomnij o nudnej sypialni. Dzięki tym trikom zmieni się w najpiękniejszy pokój w mieszkaniu

Dekorowanie mieszkania może przysporzyć wiele problemów i dylematów. Wybieranie mebli czy koloru ścian bywa męczące, szczególnie jeśli zależy ci na modnym wystroju. Pewna dekoratorka poradziła, o czym warto pamiętać podczas urządzania sypialni, by nigdy się nam nie znudziła.

Choć minimalistyczny wystrój wnętrz jest obecnie w modzie, to niezagospodarowane w pełni pomieszczenia mogą nam się szybko znudzić. Obecnie stawia się na stonowane kolory, takie jak biel i szarość, jednak urządzanie całej sypialni w tych odcieniach to duży błąd. Jeśli chcesz, by twój pokój zawsze wyglądał elegancko, a jednocześnie sprawiał, że aż chce się w nim przebywać, zastosuj się do trzech trików pewnej dekoratorki.

Zobacz wideo Tyszka urządza domy celebrytów. Pomógł m.in. Wieniawie. Czy widzi się w programie wnętrzarskim?

Zainteresował Cię ten artykuł? Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Dekoratorka ma trzy ważne wskazówki. Dzięki temu sypialnia nie będzie wyglądać nudno

W mediach społecznościowych można znaleźć wiele inspiracji na urządzenie swojego domu. Pewna użytkowniczka o nicku @lisadesigns1 nagrała niedawno wideo, które szybko obiegło TikToka. Zdradziła na filmie trzy sprytne sposoby na dekorację sypialni w taki sposób, by nigdy nam się nie znudziła. Na początku pokazała przykładowe zdjęcie pokoju z białymi ścianami, roletą w tym samym kolorze, jedną czarną szafą i łóżkiem z szarą pościelą. To prosty, minimalistyczny wystrój, który ostatnio jest bardzo pożądany, jednak trzeba przyznać, że nie wygląda zbyt ciekawie.

Oto trzy wskazówki, które pomogą wam przekształcić przestrzeń w miejsce, w którym będziecie chcieli być

- zapowiada Lisa. Jej pierwszą radą jest udekorowanie ścian.

To ważne, aby zapełnić pustą przestrzeń, która zwykle znajduje się na ścianach. Możesz to zrobić, tworząc galerię z dzieł sztuki, które lubisz, zawieszając duże lustro lub półki. Jest wiele rzeczy, które możesz powiesić na ścianie, by wyglądała interesująco

- powiedziała tiktokerka. Doradziła również, by nie przesadzić i wieszać rzeczy z umiarem. Jej zdaniem ściana dobrze wygląda, gdy dekoracje są umieszczone na różnych wysokościach. Dzięki temu mamy zapełnioną zarówno górną, jak i dolną część.

Nie zapomnij o tym, dekorując sypialnię. Dzięki temu będzie wyglądać jeszcze lepiej

Drugą wskazówką tiktokerki jest nakrywanie łóżka dużą ilością pościeli. Nie chodzi o to, aby jedynie zaścielić łóżko lub zarzucić na nie zwykłą kapę. Zdaniem Lisy warto mieć kilka warstw ozdobnych poduszek i koców, które będą w różnych kolorach i teksturach. To popularny trend w Stanach Zjednoczonych, który można zauważyć w wielu filmach. Dzięki temu stworzymy przytulną i przyjazną do życia przestrzeń. Warto pamiętać przy tym o jednej rzeczy.

Istnieje tak wiele różnych schematów kolorystycznych, ale najlepiej zacząć od głównego koloru centralnego, chłodnego, którego chcesz się trzymać. Wybierz różne odmiany tego koloru, a następnie wybierz jeden lub dwa różne odcienie akcentujące, które będą pasować do tego głównego koloru

- powiedziała dekoratorka. Kolorystyczny motyw przewodni pozwoli na dobieranie pasujących dodatków, które nie będą pojedynczo się wyróżniać, a stworzą spójną całość.

Więcej o: