Dodaj dwie łyżki do wody i namocz firanki. Ich biel cię oślepi

Pranie firanek nie należy do najprostszych obowiązków podczas domowych porządków. Co zrobić, żeby znów odzyskały śnieżnobiały kolor? Wystarczy użyć jednego produktu, a będą wyglądać jak nowe. Jest tani i niezwykle skuteczny.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Firanki potrafią być wizytówką prawdziwych perfekcyjnych pań domu. Z czasem mogą jednak utracić swój biały kolor i stać się szare, bądź żółtawe. Co zrobić, żeby znów wyglądały jak nowe? Jest na to banalny sposób. Jeden produkt wystarczy, aby odświeżyć ich barwę w mgnieniu oka.

Zobacz wideo Jak szybko usunąć plamę z czerwonego wina?

Wsyp do wody i namocz firanki. Od razu odzyskają kolor

Jeden z najprostszych sposobów na odświeżenie koloru firanek będzie kosztować cię zaledwie kilka złotych. Prawdziwym pogromcą zabrudzeń i przebarwień jest znana soda oczyszczona. Wsyp dwie łyżki proszku do litra wody, po czym namocz w nim tkaninę. Rób to przez co najmniej kilka godzin. Na sam koniec wypierz firanki w pralce. Pamiętaj, żeby użyć przy tym delikatnych detergentów.

Jeśli nie chcesz korzystać z chemii, to do zmiękczenia i wybielenia materiału doskonale sprawdzi się ocet. Wlej kwas do przegródki na płyn do płukania, po czym ustaw dowolny program. Pamiętaj jeszcze o zmniejszeniu wirowania. Dzięki temu firanki nie będą wygniecione. Jeśli nie lubisz zapachu tego produktu, do mieszanki możesz dodać kilka kropel dowolnego olejku eterycznego.

Zwykle trzymasz ją w apteczce. Tym razem użyj do wyprania firanek

Kolejnym nietypowym produktem, który przyda się do prania firanek, jest... aspiryna. Rozkrusz 5 tabletek i rozpuść je w około 5 litrach wody. Namaczaj materiał przez kilka godzin, po czym wypierz go w pralce. Jeśli nie chcesz zużywać leku, możesz także wykorzystać inny produkt. Mało kto zdaje sobie sprawę z tego, że proszek do pieczenia ma silne właściwości wybielające. Wystarczy, że rozcieńczysz jedną paczkę produktu w 5 litrach wody. Następnie zamocz w roztworze firanki. Po kilku godzinach wrzuć tkaninę do pralki. Odzyska śnieżnobiały kolor już po pierwszym praniu.

Więcej o: