Ogrodnik ostrzega przed sadzeniem popularnego zioła w przydomowym ogródku: Nie popełniaj tego błędu

Coraz więcej osób decyduje się na samodzielną uprawę warzyw czy ziół. Nie tylko stanowią one piękną ozdobę ogrodów czy balkonów, ale również można je wykorzystywać w kuchni. Niestety jeśli chodzi o miętę, dużym minusem jest jej szybkie rozrastanie się. Na szczęście jest na to sposób.

Mięta jest ziołem, które nie tylko pięknie pachnie, ale również znajduje wiele zastosowań w kuchni. Oprócz tego jest stosunkowo prosta w uprawie, więc często można ją znaleźć w przydomowych ogródkach i doniczkach. Niestety to zioło ma w zwyczaju wymykać się spod kontroli. Na szczęście istnieje na to prosty sposób.

Zobacz wideo Zioła w domowej kuchni - jak przedłużyć ich żywotność, hodować i mrozić

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Mięta powoli przejmuje wszystkie rabaty w przydomowym ogrodzie? Jest na to prosty sposób

Mięta ma nieprzyjemny zwyczaj wymykania się spod kontroli w ogródkach. Okazuje się jednak, że jest na to prosty sposób, którym podzielił się jeden z użytkowników popularnej platformy TikTok @lbhomespiff. Wyjaśnił on jak powstrzymać miętę przed sianiem spustoszenia na przydomowych rabatach. Wszystko, czego potrzebujemy to łopata i wiadro. Na jego filmiku możemy usłyszeć:

Mięta rozprzestrzenia się tak szybko i łatwo. W moim ogrodzie rozprzestrzenia się z jednej grządki na drugą. Utrzymanie jej pod kontrolą może być frustrujące. Pokażę ci tę zgrabną sztuczkę, aby zapobiec rozprzestrzenianiu się mięty

Rozwiązanie tego problemu jest niezwykle proste. Wystarczy przenieść miętę do dość sporego wiadra i uzupełnić je ziemią. Dzięki temu zapobiegniemy rozrastaniu się mięty. Następnie wykopujemy otwór, który będzie wystarczająco duży, by zmieścić w nim wiadro. Wiaderko z miętą i ziemią wkładamy do wykopanej przez nas dziury, tak by wystawało na kilka centymetrów i zasypujemy. Należy również pamiętać o usunięciu wszystkich pędów mięty, które nie znalazły się w wiadrze. Dzięki temu powinniśmy opanować rozrastanie się tego zioła.

Ludzie uwielbiają ten sposób na powstrzymanie mięty. Samodzielna uprawa ma masę korzyści

Internauci byli zachwyceni tym sposobem. W komentarzach dzielili się swoimi sztuczkami, które również pomagają ograniczyć rozrastanie się mięty. Jeden z nich poradził:

Musisz także upewnić się, że umieściłeś na dnie jakąś siatkę/tkaninę, aby zapobiec wyrastaniu korzeni

Własna uprawa żywności takiej jak warzywa, owoce czy zioła pozwala nam na zaoszczędzenie pieniędzy podczas każdej wyprawy do sklepu spożywczego. Sposób, który przedstawił tiktoker działa nie tylko na miętę, ale również na szybkie rośliny, które bardzo szybko się rozrastają. Tego typu triki mogą sprawić, że przydomowe ogrody będą bardziej wydajne, oszczędzając czas na utrzymaniu roślin w porządku. Dzięki temu przestrzeń koło naszego domu jest nie tylko bardziej ekologiczna, ale również czystszą. Rośliny w ogrodach pochłaniają chemikalia, dwutlenek węgla i inne szkodliwe elementy, co prowadzi do czystszego powietrza w okolicy. Jak donosi portal yahoo.com, ogrody pomagają również wzbogacić i związać glebę.

Więcej o: