Papier toaletowy w szafie? To nie żart. Zaoszczędzisz nie tylko czas, ale i pieniądze

Mimo częstego sprzątania, z szafy może zacząć wydobywać się brzydki zapach. Jak się go pozbyć w mgnieniu oka? Choć może się to wydawać dziwne, jedyne co musisz zrobić to włożyć do niej... rolkę papieru toaletowego. Dowiedz się, na czym polega ten trik.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Brzydki zapach wydobywający się z szafy to problem, z którym trzeba od razu się zmierzyć. Jeśli nieprzyjemna woń będzie utrzymywać się zbyt długo, szybko nasiąkną nią nasze ubrania. Jak temu zapobiec? Wystarczy, że na półce ustawisz rolkę papieru toaletowego. 

Zobacz wideo Rozbita żarówka? Potłuczone szkło? Zobacz jak sprytnie posprzątać

Nietypowa metoda, z której korzystały nasze babcie. Poznaj trik z papierem toaletowym

Wiele osób może uznać pomysł wkładania papieru toaletowego do szafy za skrajną głupotę. W rzeczywistości z tego triku korzystały już nasze babcie. Nie tylko pozwoli ci zaoszczędzić pieniądze, które wydałbyś na gotowe odświeżacze powietrza, ale i czas. Korzystając z nietypowego sposobu, pozbędziesz się problemu w mgnieniu oka. Dlaczego jednak sprawdza się aż tak dobrze?

Najlepiej sprawdzą się perfumowane rolki. Wkładając je do szafy, zapewnisz ubraniom przyjemny zapach za grosze. Jeśli jednak chcesz zapłacić jeszcze mniej, możesz użyć zwykłego papieru. Zanim jednak wypróbujesz trik, skropl go wybranym olejkiem eterycznym. Oprócz pozbycia się nieprzyjemnej woni rozwiążesz jeszcze jeden problem. Produkt, który najczęściej znajdziemy w toalecie, doskonale pochłania wilgoć. Dzięki tej właściwości ubrania posłużą ci zdecydowanie dłużej.

Jak zadbać o miły zapach w szafie? Pozbądź się nadmiaru ubrań

W dzisiejszych czasach w wielu domach szafy wręcz pękają w szwach. Dużo ludzi przetrzymuje w nich ubrania, które mogłyby się przydać tylko w niektórych okazjach. Z czasem, stare ubrania mogą zacząć przepełniać szafę. W takich wypadkach dokładne oczyszczenie mebla jest zdecydowane trudniejsze. Jeśli zrezygnujesz z regularnego sprzątania półek, szybko zacznie się na nich utrzymywać brzydki zapach.

Więcej o: