Wieża Eiffla, Łuk Triumfalny? A komu to potrzebne! Turyści wolą odwiedzać... francuskie apteki

Jak wiadomo, trendy stale się zmieniają. W niektórych przypadkach dość trudno zrozumieć ich popularność. Tyczy się to nie tylko stylizacji, ale i turystyki. Najnowsza moda wśród podróżujących polega na zwiedzaniu francuskich aptek. Na czym polega to nietypowe zjawisko?

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Francja jest popularnym kierunkiem turystycznym. Kraj kusi odwiedzających szeregiem zabytków, czy malowniczych widoków, a ponadto jest światową stolicą mody. Jednak według najnowszego trendu, wszystkie te atrakcje schodzą na dalszy plan. Podróżujący w pierwszej kolejności chcą zwiedzić tamtejsze apteki.

Zobacz wideo Czy po podwyżkach cen biletów taniej podróżuje się pociągiem, czy samochodem?

Nowy trend turystyczny podbija internet. Na czym polega popularność francuskich aptek?

Moda na odwiedzanie farmacji wywodzi się z TikToka. Do tej pory użytkownicy platformy nagrali prawie 140 milionów filmików oznaczonych hashtagiem frenchpharmacy. Na nagraniach możemy zobaczyć, jak ich autorzy wybierają się na zakupy do jednej z francuskich aptek.

Produkty, które tam znajdują, zwykle wprawiają ich w zachwyt. Wszystko dzięki różnicy cen kosmetyków w kraju z zachodu Europy, a np. Stanami Zjednoczonymi. W komentarzach pod jednym z materiałów można przeczytać, że francuski towar można zakupić, wydając zdecydowanie mniej. 

Haule zakupowe z aptek cieszą się ogromną popularnością. To jeden z najpopularniejszych trendów

Za popularność tego trendu odpowiadają przede wszystkim influencerki z branży beauty. Użytkowniczki platformy nie tylko chwalą się zakupionymi produktami, ale i tłumaczą, w jaki sposób można włączyć je do codziennej pielęgnacji. Co więcej, wyjaśniają zalety i wady konkretnych kosmetyków. Z racji tego, że tematyka dbania o własną skórę, czyli tzw. skincare jest naprawdę chwytliwym tematem, filmiki z francuskich aptek cieszą się ogromną popularnością.

Użytkownicy platform społecznościowych szczególnie często oglądają tzw. haule zakupowe, czyli materiały, na których opisuje się zakupione w farmacji produkty. Z filmików można dowiedzieć się o pochodzeniu konkretnej marki, jej właściwościach, cenie, czy też alternatywnych zastosowaniach. Ponadto nagrywany jest nie tylko sam proces wybierania kosmetyków, ale często możemy także zobaczyć, w jaki sposób powinno się z nich korzystać.

Więcej o: