Muszki owocówki przestaną latać po kuchni. Wystarczy, że wlejesz to do szklanki i postawisz na blacie

Jak pozbyć się muszek owocówek z kuchni? Te małe i irytujące stworzenia pojawiają się od razu, gdy choć przez jeden dzień zapomnisz na przykład o bananach leżących na blacie. Ta pułapka na muszki owocówki sprawi, że owady już więcej nie usiądą na twoich owocach. Jak ją zrobić?

Muszki owocówki lecą do sfermentowanych owoców lub otwartego słoika po dżemie. Wystarczy kilka chwil, aby się pojawiły, a w dodatku rozmnażają się w zawrotnym tempie. Jak pozbyć się ich szybko i bez trudu? Wyjaśniamy!

Zobacz wideo Muszki owocówki - skąd się biorą i jak się ich pozbyć?

Więcej podobnych artykułów znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Sposób na muszki owocówki. Tę metodę stosowały nasze babcie

Zapobieganie pojawianiu się muszek owocówek w domu nie jest wcale trudne. Jedyne co musisz zrobić, to należycie zadbać o porządek oraz regularnie przeglądać stan owoców i warzyw, aby nie wabić ich do domu zapachem sfermentowanego jedzenia. Zakręcanie słoików z przetworami, regularne mycie naczyń, wyrzucanie śmieci, a nawet założenie siatek na okna - te czynności sprawią, że skutecznie zminimalizujemy ryzyko przedostania się muszek owocówek do domu. Jeżeli jednak o to wszystko zdążysz zadbać, a problem wciąż nie znika, należy przygotować na nie specjalną pułapkę, której nie będą w stanie się oprzeć. Do jej przygotowania będą potrzebne:

  • pokrojone kawałki owoców - na przykład skórki od banana,
  • miska,
  • folia spożywcza,
  • wykałaczka.

Pokrojone w kawałki owoce należy włożyć do miski, którą przykrywamy dokładnie folią spożywczą, aby nie pozostawić żadnych szczelin. Następnie wykałaczką przekuwamy folię w kilku miejscach, aby utworzyć małe dziurki. Muszki zwabione zapachem wpadną w tę pułapkę, jednak już nie będą w stanie się z niej wydostać na zewnątrz. Kolejna sprawdzona pułapką na muszki jest równie skuteczna i tak samo prosta w wykonaniu. Potrzebny będzie jedynie ocet jabłkowy i płyn do mycia naczyń. Składniki wystarczy wymieszać ze sobą w szklance, a następnie pozostawić ją na blacie lub parapecie. Po upływie kilku godzin zastaniesz widok utopionych muszek w środku. Roztworu nie wylewaj do zlewu. Lepiej zrobić to w toalecie.

Muszki owocówki. Jak się pozbyć tych natrętnych owadów? Ten sposób sprawi, że uciekną gdzie pieprz rośnie

Muszki owocówki przyciąga przede wszystkim zapach. Dlatego warto wiedzieć, jak można to wykorzystać, aby je skutecznie przepędzić i zniechęcić do powrotu. Wystarczy zaopatrzyć się w świece zapachowe. Muszki nie tolerują zapachu lawendowego oraz miętowego. Dlatego kupując świece, nie wybieraj pierwszego lepszego aromatu, tylko któryś z wcześniej wymienionych. Kupioną świeczkę wystarczy odpalić, a muszki już nie wrócą. Należy również rozważyć opcję kupna mięty, która dzięki olejkom eterycznym będzie je skutecznie odstraszać.

Więcej o: