Nawet zagraniczne media rozpływają się nad tym polskim miastem. Jest "najlepsze w Europie"

Chorwackie media doceniły jedno z polskich miast, które ich zdaniem zasługuje na duże wyróżnienie. Pokuszono się o dość odważne słowa, ponieważ ma być "najlepsze w Europie". Dlaczego zatem nikt go nie odwiedza? Być może wkrótce to się zmieni.

Artykuł o pięknie polskiego miasta, a dokładniej Wrocławia, znalazł się na chorwackim portalu 92putovanja. Zdaniem tamtejszych dziennikarzy, jest to miejsce warte odwiedzenia, jednakże ginie w tłumie. Powód? Większość turystów wybiera stolice i znacznie większe metropolie. Czyżby Wrocław naprawdę narzekał na liczbę turystów? Być może zagranicznych - tak. Ochów i achów na temat polskiego miasta nie ma końca. 

Zobacz wideo Ogromny lej kondensacyjny w pobliżu Wrocławia! Wybrzmiała syrena alarmowa

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Zagraniczne media chwalą Polskę. Wrocław podbił serce chorwackiego podróżnika 

W artykule można przeczytać, że zdaniem podróżnika Roberta Daczeszina Wrocław jest najpiękniejszym miastem w Europie, "do którego nikt nie jeździ". Choć miał on okazję zwiedzić wiele miejsc na całym świecie i bywać w największych europejskich stolicach, to właśnie Wrocław urzekł go swoim pięknem. W tej sytuacji podróżnika dziwi fakt, że wciąż jest to tak mało znany i niedoceniany kierunek. 

Jeśli szukasz mało znanego, ale niesamowitego kierunku, z piękną architekturą, niskimi cenami, dobrym jedzeniem i mnóstwem rzeczy do zobaczenia, to miejsce jest naprawdę idealne

- stwierdził Robert Daczeszin, cytowany przez chorwacki portal. Wygląda na to, że nie tylko on tak twierdzi, ponieważ w komentarzach pod artykułem znalazło się wiele wpisów, w których również można było zauważyć "miłość" do Polski i Wrocławia. Byli również i tacy, którzy otwarcie twierdzili, że większość polskich miast to "architektoniczne perełki". Do wypowiedzi podróżnika odniosła się również chorwacka telewizja. 

Wrocław to "najlepsze miasto w Europie". Być może po prostu "cudze chwalimy, swego nie znamy" 

O wypowiedzi Roberta Daczeszina rozpisywał się także serwis N1, który nieco przybliżył topografię Wrocławia, twierdząc przy okazji, że jest to jedno z "najlepszych miejsc do życia w Polsce"

Wrocław ma aż 12 rzek i dopływów, 21 wysp i ponad 300 mostów, a dzięki przyjemnej atmosferze i przystępnym cenom jest jednym z ulubionych miast do życia w Polsce, a może i nawet w regionie

- czytamy w artykule chorwackiej telewizji. Zdaniem dziennikarzy, będąc we Wrocławiu, głównym punktem na liście miejsc do odwiedzenia powinno być Stare Miasto, które bije inne na głowę. Ozdobą Wrocławia są również porozstawiane po mieście krasnoludki - je natomiast nazwano "niezwykłymi mieszkańcami". Po takich pochwałach pozostało nam czekać, aż to Wrocław stanie się największą wizytówką naszego kraju

Więcej o: