Tak właśnie wygląda największy pies na świecie. Dwuletni Zeus ustanowił nowy rekord Guinnessa

Ten psiak to prawdziwa gratka dla fanów czworonogów o potężnych rozmiarach. Dwuletni Zeus został wpisany do Księgi Rekordów Guinnessa, jako największy żyjący pies. Kiedy ten dog niemiecki stanie na tylnych łapach z łatwością będzie mógł patrzeć na część ludzi z góry.

Dwuletniemu Zeusowi daleko do psiaka, który mieści się na kolanach swojego opiekuna. Zamiast tego udało mu się ustanowić rekord największego psa świata. Dog niemiecki na tylnych łapach bez problemu przewyższa większość ludzi. 

Zobacz wideo Najsłodsze pieski gwiazd

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Największy pies świata. Jest wyższy od niejednego człowieka 

Mieszkająca w Teksasie w Stanach Zjednoczonych Brittany Davis od zawsze marzyła o psiaku. Jej sny zostały spełnione dzięki jej bratu. Kobieta przyznała, że Zeus już jako trzymiesięczny szczeniaczek miał stosunkowo duże łapy. Nie mogła się jednak domyślić, że jej pies znajdzie się w Księdze Rekordów Guinnessa.Garrett Davis, brat Brittany, opowiadał, że:

Był największym szczeniakiem w miocie - słodkim, nieskoordynowanym i kochanym psem

Teraz opiekunowie doga niemieckiego przyznają, że ciężko jest się im oprzeć urokowi psiaka. Jak twierdzą, ma on niesamowity kontakt zarówno z dziećmi, jak i z pozostałymi psami. Jeśli chodzi natomiast o kota, mają ze sobą ustalone zasady, a mianowicie nie wchodzić sobie w drogę. Czasem Zeusowi zdarzy się podkraść jedzenie ze stołu czy smoczki najmłodszego domownika. Warto też wspomnieć, że duży rozmiar nie idzie w parze z byciem nieustraszonym. Jak twierdzą właściciele giganta, boi się on burzy, wiatru, deszczu i zraszaczy. 

Największy pies świata zajął miejsce innego doga niemieckiego. Czy Zeus przerośnie Zeusa?

Jak wiele osób zapewne się spodziewa, opieka nad tak dużym psem wiąże się ze sporymi kosztami utrzymania. Dog niemiecki pochłania każdego dnia około 12 filiżanek karmy. Między posiłkami Zeus zawsze może liczyć też na ulubione przekąski. Poprzednim rekordzistom był również dog niemiecki, o takim samym imieniu.  W kłębie liczył on 111,8 centymetrów. Natomiast gdy stanął na dwóch łapach - ponad 2 metry. Do Księgi Rekordów Guinnessa został wpisany w 2013 roku. Niestety zmarł rok później w wieku zaledwie 5 lat. Niewiele osób jednak wie, że Zeus z Otsego był również terapeutą w lokalnych szkołach czy szpitalach. Obecny rekordzista w kłębie mierzy 104 centymetry, gdy zaś stanie na tylnych łapach - około 2 metry. Warto wiedzieć, że dogi niemieckie nie należą do ras długowiecznych. Ich średnia długość życia nie przekracza zazwyczaj 10 lat.

Więcej o: