Shrek jak "wściekły psychopata", dinozaur jak "zmutowany bakłażan". Dziecięcy park prosto z koszmaru

Park The Den and the Glen w Szkocji w teorii wydaje się spełnieniem dziecięcych marzeń. Odwiedzający mogą w nim bowiem podziwiać rzeźby ulubionych postaci z bajek i bohaterów baśni. Problem w tym, że te przypominają raczej koszmarne mary. "Są po prostu przerażające" - piszą rodzice.

The Den and the Glen, wcześniej działający jako Storybook Glen, działa od 1984 roku w wiosce Maryculter w Szkocji. Położony niedaleko Aberdeen park, choć z założenia jest miejscem, w którym mogą spełnić się dziecięce marzenia o spotkaniu ukochanych bohaterów baśni, bajek i filmów, w praktyce okazuje się krainą koszmarów. Tak przynajmniej twierdzą niektórzy rodzice. Miejsce zasłynęło bowiem zdeformowanymi i nieco przerażającymi rzeźbami kultowych postaci.

Więcej podobnych ciekawostek przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Uliczni grajkowie na Krupówkach w Zakopanem

Park stał się atrakcją turystyczną. "Dzieci płaczą", rzeźby wyglądają "jakby były pod wpływem"

By na własne oczy zobaczyć nieco przerażające figury postaci z bajek, do Aberdeen przyjeżdżają turyści nie tylko ze Szkocji. Chętnie dzielą się opiniami w sieci, w których nie brakuje złośliwości. Jeden z recenzentów portalu Tripadvisor zwrócił uwagę, że "więcej niż kilka rzeźb wygląda, jakby były pod wpływem narkotyków". Inny przyznaje, że uwielbiał to miejsce w dzieciństwie, ale dziś "rzeźby są po prostu przerażające". "Dzieci płaczą", pisze inny, choć pojawiają się też opinie, że dzieciom dziwaczność posągów zupełnie nie przeszkadza. Z najnowszej opinii zamieszczonej przez jedną z użytkowniczek portalu możemy się jednak dowiedzieć, że wizyta w parku to "najlepszy dzień ever". Co na temat postaci piszą internauci?

Shrek wygląda jak wściekły psychopata. Żółwie ninja nie przypominają żółwi. Lisa Simpson wygląda jak popcorn z nogami i rękami grający na saksofonie. Dinozaur Barney wyglądał jak… nie wiem… Zmutowany bakłażan.

Turyści dzielą się wrażeniami w sieci. "Jedno z miejsc, które chcę odwiedzić przed śmiercią"

Odwiedzający efektami wizyty dzielą się także za pośrednictwem mediów społecznościowych. Chętnie publikują zdjęcia i filmy. Rzeźba Barneya, bohatera popularnej w anglojęzycznych krajach bajki, już kilka lat temu stała się gwiazdą memów.

Na nagraniu zamieszczonym już w 2021 roku na TikToku przez użytkowniczkę moshmum69 widać nadgryzione zębem czasu rzeźby. Ale zniszczenia to niejedyny problem. Wiele eksponatów w parku znajduje się od wielu lat, ale rzeźby zwracają uwagę przede wszystkim sposobem wykonania.

To powinno się znaleźć w broszurze Visit Scotland.
Czy to nie jest nawiedzone miejsce?
Jedno z miejsc, które chcę odwiedzić przed śmiercią!
Więcej o: