Wakacje dla seniorów po sezonie. Gdzie jechać? Dwie propozycje doskonałe na jesienne wojaże

Początek jesieni to doskonały moment na urlop dla seniora w Polsce. Tłumy turystów znikają, a upały nie psują planów na wypoczynek. Warto więc rozważyć pomysł na wakacje w nieco późniejszym terminie. Gdzie na wczasy dla seniora? Oto 3 propozycje idealne dla osób po 60. roku życia i nie tylko.

Wrzesień i październik to czas, gdy upały przestają doskwierać, a z najpopularniejszych turystycznie miejsc znikają tłumy. Dodatkowo ceny spadają, szczególnie pod koniec września, gdy kończy się sezon wakacyjny. Nic dziwnego, że wiele osób po 60. roku życia właśnie na początku jesieni decyduje się na urlop. Niektórzy wybierają znane uzdrowiska, inni preferują turystyczne miejscowości lub spokojne miejsca, w których będą mogli wypocząć i nabrać sił. Gdzie na wakacje dla seniora w Polsce?

Więcej podobnych porad znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Izabela Trojanowska zdradza, jak dba o sylwetkę i odpoczywa. "Mam orbitrek w domu". Ucieka przed parawanami nad morzem

Jesienny urlop dla seniora? Polanica-Zdrój to dobry kierunek nie tylko dla fanów uzdrowisk

Dolny Śląsk słynie z największej liczby uzdrowisk w Polsce. To więc dobry kierunek zarówno dla chcących wypocząć w sanatorium, jak i osób, którym zależy nie tylko na korzyściach dla zdrowia. Choć w teorii najbardziej oczywistym wyborem wydają się znajdujące w bliskiej okolicy Duszniki-Zdrój, to tym razem warto rozważyć wizytę w Polanicy-Zdroju. Na wczasowiczów czeka tam m.in. park zdrojowy, pijalnia wód mineralnych i promenada spacerowa oraz sanatoria, w tym prywatne.

Polanica-ZdrójPolanica-Zdrój Fot. Tomasz Pietrzyk / Agencja Wyborcza.pl

Polanica-Zdrój to też doskonałe miejsce wypadowe do krótkich wędrówek, ale i zwiedzania okolicy bogatej w atrakcje turystyczne. W odległości 20 minut jazdy pociągiem podmiejskim znajduje się Kłodzko, gdzie można zwiedzać m.in. Twierdzę Kłodzko. Ciekawą atrakcją jest też Podziemna Trasa Turystyczna w Kłodzku, a fanom architektury spodoba się tamtejsza starówka. Aktywni seniorzy z Polanicy mogą wybrać się m.in. na szlak na Kamienną Górę, Zamek Leśna czy dłuższe i nieco bardziej wymagające kondycyjnie trasy.

Gdzie na wakacje dla seniora? Jesień to doskonały moment na urlop nad morzem

Jesienią to góry wydają się najpopularniejszym kierunkiem, podczas wędrówek można bowiem podziwiać obsypane typowymi dla tej pory roku kolorami szczyty. Ale przełom września i października to dobry moment na wizytę nad morzem. Choć o opalaniu można zapomnieć, to wciąż doskonała pora na spędzanie czasu na plaży czy długie spacery brzegiem morza. Można zapomnieć o parawanach, tłumach i zwalających z nóg cenach. Jesienny pobyt nad morzem okaże się też owocny dla miłośników zbierania bursztynów. To dobra okazja do odwiedzin w Międzyzdrojach. Jako miejscowość uzdrowiskowa, oferuje zarówno źródła lecznicze i park zdrojowy, jak i ciekawe atrakcje. W Międzyzdrojach można obejrzeć m.in. Promenadę Gwiazd i molo, skąd można wypłynąć w rejs m.in. do Świnoujścia.

Więcej o: