Stylista bez ogródek ocenia nowe kreacje Agaty Kornhauser-Dudy w USA. "Nie ma żadnych kwiatuszków"

Agata Kornhauser-Duda przebywa obecnie na wizytacji w USA u boku swojego męża. Pierwsza dama przykłada ostatnio coraz większą wagę do stylizacji. Tym razem również nie zapomniała o odświętnym ubiorze, stawiając bardziej ekstrawaganckie stroje niż zazwyczaj. Jej wybór ocenił znany stylista.

Obecnie trwa "tydzień wysokiego szczebla", inaugurującego 78. sesję Zgromadzenia Ogólnego ONZ w Stanach Zjednoczonych. Wśród głów wielu państw nie mogło zatem zabraknąć także naszej ojczystej reprezentacji. Zarówno pan prezydent, jak i jego żona mają obecnie mocno napięty grafik. Podczas dotychczasowych spotkań  Agata-Kornhauser Duda zaskoczyła nietypowymi stylizacjami. Ocenił je ekspert, Jarosław Szado.

Zobacz wideo Konfederaci podarują Dudzie klęcznik. "Pokazuje on stosunek do prezydenta Ukrainy"

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Agata Kornhauser-Duda w nietypowej marynarce. Mimo koloru jest naprawdę królewska

Agata Kornhauser-Duda swoją wizytę w USA rozpoczęła w nietuzinkowym stylu. Wybrała bowiem różową marynarkę, niemal wpisującą się w styl Barbiecore, a do tego białe, eleganckie spodnie. Szyku ostatecznie nadały jednak szpilki w cielistym kolorze oraz gustowna kopertówka. Ostatnimi czasy styliści wręcz nie mogą się nachwalić pierwszej damy. Nie dość, że przeszła trafioną metamorfozę, związaną ze zmianą fryzury, to teraz postanowiła nadać swojej garderobie nieco pazura. Jedną z zachwyconych osób jest ekspert, Jarosław Szado.

Dawno tak dobrze nie wyglądała. Widać, że jej ubrania są szyte na miarę (...). Są świetnie skrojone, a sylwetkę podkreślają modne w tym sezonie poduszki na ramiona.

- zaczął w rozmowie z "Faktem", nawiązując do ostatnich poczynań prezydentowej.

Mnie najbardziej podoba się ta piękna, różowa marynarka, którą połączyła z białymi spodniami i topem oraz świetnie dobranymi butami. Ta stylizacja jest bardzo prezydencka i dostojna, taka królewska.

- podsumował, nie kryjąc szczerego zachwytu. Niemniej do gustu przypadła mu kreacja, w której pierwsza dama postanowiła pojechać do Jersey City.

Agata Duda w USA postawiła na ekstrawagancję. Stylista komentuje z zachwytem

Kiedy na początku swojego pobytu w USA para prezydencka wybrała się na wizytę do Jersey City, by złożyć kwiaty pod Pomnikiem Katyńskim, pierwsza dama również wykazała się stylistyczną odwagą. Ubrała bowiem marynarkę połączoną z dwóch kolorów w iście awangardowym stylu, która w połowie była biała, a w połowie czarna. Również przy tej kreacji, Jarosław Szado miał coś do powiedzenia.

Drugi zestaw, czarno-biały, jest nowoczesny, bardzo modny. Szycie marynarek w dwóch kolorach lub nawet z dwóch materiałów pozostaje wciąż na topie. Agata Duda wybrała czerń i biel, czyli modne, ale dostojne kolory. Jestem zachwycony, że nie ma żadnych wzorków, printów, kwiatuszków.

- podziwia znany stylista. Rzeczywiście nowy styl pani prezydentowej może robić wrażenie. Jak widać, Agata Duda powoli zaczyna rezygnować z klasycznych sukienek o prostych krojach i niewyróżniających się kreacji.

Więcej o: