Wlej do butelki i spryskaj pogniecione ubrania. Zapomnisz, do czego służy żelazko

Prasowanie to męczący i czasochłonny obowiązek, za którym nie każdy przepada. Ale wygniecione i wymięte ubrania nie wyglądają najlepiej. Na szczęście odzież wyprasujesz bez prądu i rozstawiania deski. Wystarczy żelazko w sprayu, które zrobisz z dwóch składników.

Nie lubisz prasować ubrań? Bez obaw, nie tylko ty. Stanie nad deską przez pół wieczoru nie każdemu wydaje się miłą perspektywą. Ale chodzenie w pogniecionej odzieży też nie wydaje się mile widziane. Nic więc dziwnego, że powstaje coraz więcej trików, produktów i urządzeń mających ułatwić codzienne czynności i pozwolić uniknąć prasowania. Jednym z nich jest żelazko w sprayu. Taki produkt możesz już kupić w wielu sklepach, ale równie dobrze możesz go zrobić w domu. Będziesz potrzebować jedynie butelki ze spryskiwaczem i dwóch produktów, które już zapewne masz pod ręką.

Zobacz wideo Dwa sposoby na zawsze miękkie ręczniki

Więcej podobnych trików znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Wlej do butelki ze spryskiwaczem. Żelazko już nie będzie ci potrzebne

Żelazko w sprayu to produkt, który pozwoli uniknąć wyciągania żelazka i rozstawiania deski do prasowania. Pozwala bowiem usunąć zagniecenia bez pomocy urządzenia. Spryskane nim ubrania są wygładzone, ale i pięknie pachną. Jak wykonać żelazko w sprayu? Przygotuj butelkę ze spryskiwaczem, przegotowaną wodę, ulubiony płyn do płukania i ocet.

  1. 200 ml wody wlej do butelki ze spryskiwaczem.
  2. Dodaj łyżkę octu i łyżkę płynu do płukania.
  3. Zakręć butelkę i wstrząśnij, by składniki się połączyły.

Tak przygotowanym płynem spryskaj zagniecenia. Najlepiej zrób to po rozłożeniu ubrania na płaskiej powierzchni, a następnie "rozprasuj" wilgotny materiał dłońmi. Bez obaw, zapach octu nie pozostanie na materiale. Po wywietrzeniu spryskane elementy garderoby będą pachnieć jedynie płynem do płukania.

Jak usunąć zagniecenia bez prasowania? Sprawdź, jak wieszać pranie, by nie prasować

Jak uniknąć zagnieceń? Żelazko w sprayu to niejedyny sposób. Rozwieszone na wieszaku ubrania możesz zabrać ze sobą pod prysznic i powiesić w łazience. Gorąca para rozprasuje zagniecenia. Ale problemu możesz uniknąć już podczas prania. Przede wszystkim pamiętaj, by nie ustawiać zbyt wysokich obrotów bębna. Przed rozwieszeniem porządnie wytrzep odzież. Koszule wieszaj od razu na wieszaku, wygładzając wcześniej wszystkie zmarszczki na materiale i układając kołnierzyk. T-shirt zawieś na suszarce rękawami do dołu, równomiernie przypinając go klamerkami. Z kolei spodnie możesz rozwiesić na wieszaku, za nogawki lub przypiąć klamerkami za szlufki.

Więcej o: