Wystarczy kilka goździków i czosnek. Popularny problem stanie się tylko wspomnieniem

Zastanawiasz się jak usunąć muszki owocówki z domu? Niestety nie tylko one są odwiecznym problem niemalże każdego z nas. Komary, muchy czy muszki potrafią popsuć cały wieczór oraz - co gorsza - sen. Dowiedz się jak się ich pozbyć. To bardzo proste.

Owady, które wlatują do domów, potrafią porządnie zirytować. Szczególnie latem i jesienią jest ich nieco więcej, więc pojawiają się również w mieszkaniach. Jak pozbyć się denerwujących owadów, takich jak muszki owocówki czy komary? Te domowe sposoby mogą cię pozytywnie zaskoczyć. 

Zobacz wideo Jak się pozbyć moli spożywczych? Są na to domowe sposoby

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Czosnek i goździki na muszki owocówki. Wystarczy, że postawisz to w kuchni

Komary, muchy i muszki owocówki - to oznacza tylko jedno: nieprzespana noc lub niespokojny wieczór, prawda? Jeśli w twoim domu pojawiło się sporo owadów, możesz w łatwy sposób się ich pozbyć za pomocą domowych trików. Jak usunąć muszki owocówki nie tylko z domowej przestrzeni? Owady zazwyczaj nie przepadają za intensywnymi zapachami, dlatego warto wykorzystać je do ich odstraszenia. Potrzebujesz jedynie kilka ziaren goździków oraz czosnku - kosztują grosze, a z pewnością masz je już w kuchni. Kilka ząbków czosnku obierz i ściśnij, aby wypuściły odrobinę soku. Następnie wbij do każdego z nich po kilka goździków i porozkładaj po całym mieszkaniu lub w miejscach, gdzie owady pojawiają się często w dużych ilościach. Lada moment po irytujących komarach i muchach nie będzie ani śladu. 

W ten sposób szybko odstraszysz owady. Ludzie to uwielbiają, one nienawidzą

Niektóre osoby nie znoszą zapachu czosnku, więc wcześniejszy trik może nie być dla nich najlepszy. Właśnie dlatego mamy inne sposoby na odstraszenie komarów i much z domu. Istnieje pewien aromat, który dla większości ludzi jest jak miód na serce, a dla owadów to prawdziwa katorga. O czym mowa? Oczywiście, że o wanilii. Jej zapach potrafi skutecznie i szybko odstraszyć komary czy muchy - nada się do tego klasyczny olejek waniliowy.

Wystarczy, że wlejesz odrobinę olejku do miseczki i postawisz ją w np. w kuchni na blacie przy owocach - czyli tam, gdzie muchy lubią przebywać. Po chwili ilość owadów w domu z pewnością się zmniejszy. Jeśli chcesz zabezpieczyć się przed kolejnym "atakiem", warto olejkiem posmarować ramy okienne oraz drzwi - to powinno zniechęcić muchy i komary do wlatywania do domu lub mieszkania. Jak widać, nie musisz kupować środków na komary czy muchy - domowe sposoby są równie skuteczne oraz tańsze. 

Więcej o: