Na dnie butelki zostały resztki ketchupu? Zrób "helikopter", a zużyjesz go do ostatniej kropelki

Prawdopodobnie każdy kiedyś zastanawiał się, jak wydobyć z opakowania resztki ketchupu czy musztardy. Rozcinanie opakowania, uderzanie o blat, dłubanie nożem... Sięgamy po wiele metod, a tymczasem istnieje sprytna sztuczka, która powala je wszystkie na kolana. Wystarczy zrobić "helikopter". Brzmi dziwnie?

Produkty zapakowane w plastikowych butelkach i tubkach trudno jest wykorzystać do ostatniej kropli. Problem ten dotyczy zarówno kosmetyków, jak i sosów czy kuchennych dodatków. Rozcinanie opakowania i wydłubywanie resztek łyżką czy palcami to co prawda najpopularniejszy, ale wcale nie najlepszy pomysł. Z kolei trzepanie opakowaniem nad talerzem może skończyć się zachlapanym ubraniem i brudnym blatem. Co robić? Z pomocą przychodzi... fizyka.

Więcej podobnych trików znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Keczup z cukinii - serio, serio!

Masz dość potrząsania butelką? Prosty trik pomoże wydobyć ketchup do ostatniej kropelki

Na TikToku wiele osób dzieli się swoimi patentami i trikami ułatwiającymi życie. Dotyczy to zarówno codziennych porządków, jak i prania, przechowywania produktów czy zakupów. Life hacki potrafią niejednokrotnie zmienić życie. I choć czasem brzmią absurdalnie, to już po pierwszym wykorzystaniu okazuje się, że nie wyobrażamy sobie bez nich życia. Tak też jest w przypadku sztuczki z butelką ketchupu, która nie tak dawno zyskała sporą popularność w sieci.

Zrób "helikopter" i zapomnij o wygrzebywaniu resztek z dna butelki. "Genialne"

Gdy w butelce kończy się ketchup czy sos, zwykle myślimy, że ustawienie butelki nakrętką do dołu pomoże wycisnąć resztki do ostatniej kropelki. Ale na ściankach wciąż pozostaje sporo produktu. Uderzanie wieczkiem w blat może pomóc, ale trzeba to robić wiele razy, istnieje też ryzyko, że zniszczymy nakrętkę. Tymczasem okazuje się, że wystarczy skorzystać z praw fizyki. W jaki sposób? Dokładnie pokazują to nagrania, jakie pojawiają się na TikToku. Ich prawdziwość postanowił sprawdzić twórca IsThatMike.

Wprowadzenie opakowania w ruch obrotowy sprawi, że resztki spłyną ku szyjce butelki, a wydobycie ketchupu stanie się bajecznie proste. Po prostu chwyć szczelnie zamknięte opakowanie nakrętką w dół i zacznij energicznie wykonywać ręką ruch śmigła. Po kilku szybkich obrotach zobaczysz, że produkt spłynął w dół szyjki.

Znając moje szczęście, to by się otworzyło w trakcie.
2023 rok, ludzie odrywają fizykę.
Zrobiłam, działa.
Genialne.

- pisali zaskoczeni i zachwyceni internauci w komentarzach pod filmem.

Więcej o: