Najtańsze miasta w Europie idealne na krótki wyjazd. Niska cena to niejedyna zaleta

Początek jesieni to doskonały moment na urlop. Koniec sezonu wakacyjnego oznacza, że ceny spadają, podobnie jak liczba turystów. Pogoda wciąż jednak sprzyja zwiedzaniu. Gdzie warto pojechać na krótki urlop? Wybierz najtańsze miasta w Europie.

Niektórzy urlopy wolą spędzać w cichych i spokojnych miejscach, inni wybierają wyjazdy w nurcie city break. Są także i tacy, którzy na weekend wolą wybrać się w góry lub nad morze. Wbrew pozorom, wyjazd za granicę nie musi słono kosztować. Jedną z metod na zaoszczędzenie jest skrócenie wypadu na weekend. Inną - wybranie odpowiedniego terminu. By poznać najciekawsze miejsca i zaznajomić się z kulturą danego regionu, wcale nie trzeba wybierać się na tygodniowe wakacje do najbardziej obleganego miasta. Nie wierzysz?

Więcej podobnych artykułów znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Ile kosztują słodycze na lotnisku? Niemało. Oto przykład z Wrocławia

Gdzie na urlop jesienią i gdzie najtaniej? City break to doskonały pomysł na weekend

Początek jesieni w 2023 roku potraktował nas wyjątkowo łaskawie. Przyjemna aura i wciąż stosunkowo wysokie temperatury w dzień sprawiają, że to idealny moment na urlop. Jesienne krajobrazy i pogoda to jednak nie wszystko. To również moment, w którym kończy się sezon letni, a wraz z nim spadają ceny i koszty wyjazdów, również zagranicznych. Wszystko więc przemawia za tym, by wykorzystać ten czas na zwiedzanie. Gdzie warto jechać? Portal thetravel.com przygotował ranking 10 najtańszych miast w Europie na krótki wyjazd jesienią. Pod uwagę brano kilka czynników, w tym ceny hoteli, transportu, ale też posiłków i dostępnych atrakcji. Efekt? 10 najtańszych miast na podróż.

Najtańsze miasta w Europie. Idealne na krótki wyjazd

Okazuje się, że według thetravel.com, najtańszym miastem w Europie jest Belgrad. Stolica Serbii oferuje nie tylko niskie koszty, lecz także wiele ciekawych atrakcji, a szlak turystyczny pozwala zwiedzić niemal całe miasto. Z kolei wzdłuż brzegów Dunaju i Sawy tętni nocne życie, nic więc dziwnego, że Belgrad często znajduje się także w rankingach najbardziej imprezowych miast świata. Na drugim miejscu najtańszych miast uplasował się z kolei… Kraków. Jak prezentuje się cały ranking?

  1. Belgrad, Serbia - koszt dzienny ok. 17 euro,
  2. Kraków, Polska - koszt dzienny ok. 23 euro,
  3. Sofia, Bułgaria - koszt dzienny ok. 25 euro,
  4. Zagrzeb, Chorwacja - koszt dzienny ok. 33 euro,
  5. Budapeszt, Węgry - koszt dzienny ok. 33 euro,
  6. Lublana, Słowenia - koszt dzienny ok. 37 euro,
  7. Wilno, Litwa - koszt dzienny ok. 40 euro,
  8. Ryga, Łotwa - koszt dzienny ok. 41 euro,
  9. Praga, Czechy - koszt dzienny ok. 44 euro,
  10. Lizbona, Portugalia - koszt dzienny ok. 59 euro.
Więcej o: