To imię ma swoje początki w Biblii, jednak "jego zdrobnienie odpycha". Już od dawna rodzice go unikają

To imię jest cenione i z bogatą historią, jednak mimo wszystko od dawna znajduje się na samym dole list z najpopularniejszym imieninami. Wszystko nie jest spowodowane jego znaczeniem, a przez zdrobnienia. Wiele osób uważa, że są wręcz "odpychające".

Imię to jest ogólnie znane, cenione, a przez niektórych uważane nawet za pięknie. Mimo wszystko, mało kto wybiera je dla swojej córki. Dlaczego tak się dzieje? Możliwe, że za wszystko odpowiedzialne są zdrobnienia imienia, które nie wszystkim są w smak. Mimo pięknego znaczenia i historii, w 2022 roku nazwano tak wyłącznie 75 dziewczynek.

Zobacz wideo Nowo narodzony syn Wiśniewskiego na drugie ma żeńskie imię. Będą przykrości w szkole?

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Imię z bogatą historią i wyjątkowym znaczeniem. Wciąż jednak pozostaje na dole rankingów

Jedna z przyszłych mam, zastanawia się nad wyborem imienia Judyta dla swojej córeczki. Jak jednak donosi portal edziecko.pl, ma ona problem, ponieważ:

Rodzina mówi, że twarde i nie pasuje do małej dziewczynki

Czy faktycznie to imię nie pasuje nie pasuje dla małej dziewczynki? Samo w sobie imię Judyta jest uznawane za piękne i wyjątkowe, które przy okazji ma niebanalne znaczenie i bogatą historię. Warto również zaznaczyć, że jego korzenie można prześledzić, aż do czasów biblijnych. W tej chrześcijańskiej księdze Judyta była córką Merariego. Wcześnie owdowiała, dlatego cały czas nosiła na sobie wór opadający na biodra. Była piękna, bogata, bardzo pobożna, pomagała ludziom potrzebującym. Samo imię pochodzi od słowa "Jedidiah" co z języka hebrajskiego można przetłumaczyć na "uczyniony przez Boga". To nie znaczenie jednak przeszkadza przyszłym rodzicom, a zdrobnienie imienia. Niektórzy z nich twierdzą, że jest wręcz "odpychające".

Samo imię nie jest problemem, ale jego zdrobnienia. Nawet główna bohaterka bestselleru nie pomogła

Choć samo imię jest znane i cenione, niestety nigdy nie było na tyle popularne, by znaleźć miejsce w pierwszej dziesiątce najczęściej nadawanych. Zazwyczaj znajduje się na samym końcu rankingów. Mimo sukcesu, jakim cieszyła się książka Katarzyny Grocholi, "Nigdy w życiu!" - polskiej odpowiedzi na bestsellerowy "Dziennik Bridget Jones" - gdzie główna bohaterka na imię miała Judyta, miejsce imienia w rankingu się nie zmieniło. Kobiety chciały się upodobnić do heroiny, jednak nie koniecznie z imienia. Obecnie zaledwie 9756 Polek nosi to imię, a w 2022 roku nadano je zaledwie 75 dziewczynkom. Jak donosi portal edziecko.pl, kobiety twierdzą na przykład:

Nie podoba mi się, wygląda jak judaizm, a zdrobnienie od Judyta to też Judka, które także mnie odpycha

Inne natomiast są zdania, że: "brzmi dostojnie i kobieco", ale samo zdrobnienie wciąż do nich nie przemawia. Cóż, jak twierdzą internauci, zdrobnienia dla Judyty to prawdziwe "połamańce językowe". Do najpopularniejszych należą: Judynia, Judyśka, Judydztwo, Judyteczka, Judytek, Judycia, Jucia, Judka, Judit, Joda, Jogi, Jodi, Dytka, Dyta, Dycia, Tyćka, Tyśka i Ysia.

Więcej o: