Tych kwiatów lepiej nie trzymać w sypialni. Wynieś je, jeśli chcesz się porządnie wyspać

Jakie kwiaty do sypialni sprawdzą się najlepiej? Wiele osób zadaje sobie to pytanie. Jak się okazuje, niektóre rośliny doniczkowe domowe są bardzo szkodliwe dla naszego zdrowia. Mogą być źródłem problemów ze snem i złego samopoczucia. Są także niebezpieczne dla zwierząt i dzieci.

Rośliny doniczkowe to piękna ozdoba wnętrz. Dzięki nim mieszkanie staje się bardziej przytulne i zielone. Zanim jednak ruszysz do kwiaciarni, lepiej dobrze zastanów się, jakie kwiaty do sypialni będą najlepsze. Niektóre zupełnie nie nadają się do tego pokoju, ponieważ źle wpływają na nasze samopoczucie i sen. Czego lepiej tam nie hodować?

Zobacz wideo Jak dbać o pelargonie? Przepisy na domowe nawozy

Zainteresował Cię ten artykuł? Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Szkodliwe kwiaty doniczkowe w sypialni. Te rośliny zaburzą twój sen

Jakie kwiaty do sypialni na parapet będą najlepsze? Wiele z nich pięknie wygląda i pachnie, jednak niektórzy nie zdają sobie sprawy z tego, że intensywna, słodka woń może źle wpływać na nasze samopoczucie. Jeśli nie chcesz codziennie budzić się niewyspany, lepiej zrezygnuj z tych roślin:

  • róże miniaturowe - to popularny kwiat doniczkowy do sypialni, ponieważ ma piękne, wielobarwne, małe pąki, które na dodatek słodko pachną. Choć zapach ten nie jest intensywny, to z czasem może podrażnić zmysły i źle wpływać na sen;
  • lilie - to przepiękne kwiaty, które zwykle wręcza się w bukiecie. Choć w wazonie prezentują się bardzo okazale, to mają silnie słodki zapach. W rzadko wietrzonym pomieszczeniu aromat ten może stać się przytłaczający i ciężki, co doprowadzi do gorszego samopoczucia;
  • hortensje - zwykle uprawia się je w ogrodzie, choć coraz częściej ludzie decydują się na hodowanie ich w doniczkach. Ich okrągłe kwiatostany mogą być piękną ozdobą, ale z uwagi na silnie słodką woń nie powinny być trzymane w sypialni;
  • stapelia - to okazały sukulent z dużymi, mięsistymi liśćmi. Wygląda bardzo egzotycznie, jednak nie jest najlepszą ozdobą sypialni. Wydziela nieprzyjemny zapach, który może po pewnym czasie wywoływać mdłości.

Najzdrowsze kwiaty do sypialni. Ich właściwości są bardzo przydatne

Jeśli masz w domu dzieci lub zwierzęta, również należy dokładnie przemyśleć wybór kwiatów do sypialni. Rośliny szkodliwe dla kota, psa lub malucha powinno się od razu usunąć z domu, by nie doprowadzić do przykrych konsekwencji. Do popularnych roślin, których nie powinno się uprawiać, należą m.in.:

  • gwiazda betlejemska - jest szczególnie popularna w okresie bożonarodzeniowym, jednak zjedzenie jej liści lub kwiatu może skończyć się poważnymi problemami żołądkowymi;
  • fikus - jego liście zawierają mleczny sok, który może powodować bóle brzucha i wymioty, a także wywoływać katar, astmę oskrzelową i duszności.
  • aloes - choć roślina zawiera właściwości lecznicze przydatne dla człowieka, to zwierzęta mogą się nią szybko zatruć. Skóra liści powoduje silne podrażnienia;
  • konwalia majowa - ten piękny kwiat jest silnie trujący i nawet przypadkowe wypicie wody z wazonu, w którym stoi, może powodować problemy żołądkowe zwierząt.

Lepiej zrezygnuj z wyżej wymienionych roślin i wybierz te, które mają bardzo pożyteczne właściwości. Niektóre rośliny są naturalnym oczyszczaczem powietrza, a pomieszczenie, w którym będą się znajdować, będzie o wiele świeższe. Do takich kwiatów należy skrzydłokwiat, bluszcz pospolity, rapis wyniosły, paprocie i sansewiera.

Więcej o: