Obsyp tym wrzosy w ogrodzie i na balkonie. Będą rosły jak grzyby po deszczu

Pojawiające się wrzosy zwiastują koniec lata i początek jesieni. To właśnie jesienią kolorowe krzewinki o drobnych kwiatach zdobią ogrody i balkony. Ich pielęgnacja nie jest skomplikowana. Jak dbać o wrzosy w ogrodzie i w doniczkach? Sięgnij po ten trik, a będą rosły jak grzyby po deszczu.

Wrzosy pod koniec lata i jesienią zdobią wiele ogrodów i balkonów. Nic dziwnego, należą bowiem do najlepiej prezentujących się roślin o tej porze roku, a do tego są łatwo dostępne I choć wydawać by się mogło, że pielęgnacja wrzosów jest skomplikowana, to nic bardziej mylnego. By pięknie się rozwijały i przetrwały cały sezon, warto pamiętać o kilku krokach w ich odpowiedniej pielęgnacji.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Wrzos hodowany w domu wymaga odpowiedniej pielęgnacji. Sprawdź, co powinieneś zrobić

Jak dbać o wrzosy w ogrodzie i w doniczkach? Jakie warunki lubią wrzosy?

W uprawie wrzosów warto pamiętać o kilku prostych zasadach. Dzięki temu rośliny będą rosły bujnie i zdrowo. Podstawową zasadą jest odpowiednie stanowisko. Wbrew pozorom wrzosy kiepsko rosną w cieniu. Odpowiednie dla nich będzie więc słoneczne miejsce w ogrodzie lub na balkonie. Drugim ważnym krokiem jest odpowiednia ziemia. Wrzosy potrzebują podłoża o kwaśnym odczynie. Przed przesadzeniem warto więc wzbogacić ziemię o kompost lub torf. Gdy sadzisz wrzosy w doniczkach lub skrzynkach, zadbaj o odpowiedni odpływ wody. Rośliny te nie tolerują bowiem zastoju i nadmiernego podlewania, które mogą doprowadzić do gnicia korzeni.

Wrzosy w ogrodzie sadzi się wczesną wiosną lub jesienią, od połowy września do połowy października. Po posadzeniu warto krzewinki ościółkować, a więc obsypać dookoła rozdrobnioną korą, igliwiem lub szyszkami. Ściółka zabezpieczy korzenie przed przymrozkami, zapobiegnie też parowaniu wody, ochroni przed rozwojem chwastów i zadba o odpowiedni odczyn gleby.

Rozsyp to wokół wrzosów. Będą rosły bujnie i zdrowo

Jeśli chcesz, by twoje wrzosy bujnie kwitły i były gęste, zadbaj o właściwe nawożenie. Krzewinki obsyp wysuszonymi fusami po kawie, które zadbają o odpowiedni odczyn podłoża. Pamiętaj, by wykorzystać czyste ziarenka, a więc bez resztek cukru czy mleka. Kawę możesz także wykorzystać do podlewania. Wystarczy, że czyste fusy raz jeszcze zalejesz wrzątkiem i odstawisz na 30 minut. Po tym czasie podlej wrzosy.

Więcej o: