Najmodniejsze paznokcie na jesień 2023. Ombre i latte nails biją rekordy popularności wśród jesieniar

Wzory na paznokcie podobnie jak kolekcje ubrań zmieniają się praktycznie co sezon. Obecnie mamy pełnię jesieni, a wraz z nią modę na zupełnie nowe wzory i kolory. Teraz w manicure rządzą ombre w stonowanych kolorach oraz "latte nails". Zobacz, na czym polegają i jakie są najbardziej popularne.

Najmodniejszymi wzorami na paznokcie tej jesieni są zarówno ombre, jak i "latte nails". Te drugie szczególnie upodobały sobie wszelkie miłośniczki Halloween'owych klimatów i prawdziwe jesieniary. Pierwsze skrzypce w manicure grają tym razem kolory. Zobacz, jak samodzielnie stworzyć najbardziej pożądany look sezonu.

Zobacz wideo Paznokcie w kolorze wina i złota krok po kroku

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Modne paznokcie na jesień 2023: "Latte nails" to niepodważalny hit sezonu

"Latte nails" to obok wzorów ombre największy krzyk jesiennej mody 2023. To stylizacja, wzorująca się na popularnym do niedawna "pumpkin spice", która stawia na nieco bardziej stonowane kolory, przywodzące na myśl kawę z mlekiem. Jak wiadomo, każdy dolewa do pobudzającego napoju tyle śmietanki, ile lubi. Podobnie jest z manicure — kolory, które możemy uzyskać, zaczynają się od ciemnego brązu, a kończą na niemal mlecznej bieli. To, co jednak wyróżnia "latte nails" spośród innych stylizacji paznokci, poza kolorem, jest ich minimalizm. Kawowy manicure musi być przede wszystkim delikatny i subtelny, zamknięty w jednym wzorze lub odcieniu. Jeśli zaś chodzi o formę, teraz najmodniejsze są płytki krótkiej i średniej długości o półowalnym lub kwadratowym kształcie. To doskonałe połączenie naturalnego piękna i niewymuszonej elegancji w stylu "quiet luxury", czyli cichego luksusu. Do stylizacji możemy dodać takie ozdoby jak cienkie paski, czy malutkie kropki, uważając jednak, by nie przysłaniały wzorem spójnego efektu. Dla kobiet, które wolą jednak nieco więcej barwnego szaleństwa mamy propozycję równie modnych ombre. Ważne jednak, by robić je, trzymając się pewnych zasad.

 

Moda na jesień 2023: Paznokcie ombre w tych kolorach robią nie lada furorę

Ombre to bez dwóch zdań jeden z najpopularniejszych trendów w manicure, który praktycznie nigdy nie wychodzi z mody. Tak naprawdę zmieniają się w nim jedynie popularne obecnie kolory. Dzięki temu, że taki styl jest uniwersalny, kochają go osoby w każdym wieku. Ta metoda stylizacji paznokci zakłada używanie na raz minimum dwóch lakierów w różnych odcieniach. Ważne, by przejście między nimi było jak najbardziej płynne i niezauważalne. Tej jesieni królują kolory, które wyraźnie się z nią kojarzą — od miedzianych barw, po całą paletę brązów, aż po beże. Nie brak jednak ciemnych zieleni oraz śliwkowych akcentów. Najlepszym pomysłem, który będzie wyjątkowo zachwycał, będzie połączenie trendu "latte nails" z jesiennym ombre. Wystarczy pomalować kilka paznokci w cieniowanym stylu, a dwa lub trzy pozostawić w kolorze kawy z mlekiem. Takie zagranie świetnie połączy młodzieńczą energię z wyjątkową klasą.

 
Więcej o: