Turyści uważają, że to jedno z najpiękniejszych miast w Polsce. Zapomniana perła wraca do łask

Zastanawiasz się, gdzie wyjechać na weekend w Polsce? Nasz kraj ma wiele pięknych zakątków i miast, które przez sporą część turystów są niestety zapomniane. Tak też jest w tym przypadku, lecz gdy odwiedzisz tę miejscowość, z pewnością jeszcze tam wrócisz.

Podróże po Polsce - te dłuższe czy krótsze - stają się coraz popularniejsze. Nasz kraj ma wiele do zaoferowania i powinniśmy odkryć pewne miejsca, które są zapomniane, a warto je zobaczyć. Jeśli szukasz punktu na spokojną wycieczkę, która będzie obfitowała w zwiedzanie zabytków, spacery urokliwymi uliczkami i przerwę na skosztowanie słodkich, lokalnych i korzennych przysmaków, to miasto może ci to zaoferować. Znajduje się prawie w centrum kraju.

Zobacz wideo Toruń. Wysadzenie pocisku z budowy II linii metra

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Miasto zapomniane przez turystów. Może pochwalić się odznaczeniem UNESCO

Jakie miasto może pochwalić się urokliwymi uliczkami, piękną gotycką starówką, która znajduje się na liście UNESCO i unoszącym się niemalże w każdym zakątku zapachem pierników? Oczywiście, że Toruń, który położony jest w województwie kujawsko-pomorskim. Lista atrakcji, jaką oferuje dla odwiedzających, jest naprawdę długa, a największą popularnością cieszą się m.in. punkty widokowe, z których rozpościera się panorama miasta i okolic. Pomimo tego, że ma wiele do zaoferowania, Toruń nadal pozostaje w tyle za Wrocławiem czy Warszawą. Właśnie dlatego, dziś chcemy przekonać cię do odwiedzenia Torunia jeszcze w tym roku. 

Gdzie na weekend w Polsce? W Toruniu nie zabraknie atrakcji

Toruń to piękne miasto, które sprosta oczekiwaniom niemalże każdego. Osoby, które lubią zabytki i historie dawnych czasów, będą w szczególności zadowolone. Ruiny Zamku Krzyżackiego w Toruniu cieszą się popularnością, więc warto się tam udać. 

Krzywa Wieża - punkt w mieście, którego nie sposób nie zauważyć. Średniowieczna baszta obronna swoją nazwę zawdzięcza znacznemu odchyleniu od pionu i przechodząc po centrum, z pewnością się na nią natkniesz.

Na starówce obecnych jest kilka kościołów, które zachwycą osoby lubiące architekturę i miejsca kultu. Jeśli mowa o Toruniu to oczywiście nie może zabraknąć Mikołaja Kopernika, który ma tam swój pomnik od 1853 roku. Ciekawym punktem wycieczki może być również Dom Mikołaja Kopernika. Pochodząca z 1370 roku kamienica robi wrażenie i to właśnie tam miał urodzić się jeden z najbardziej znanych polskich astronomów.

W mieście znajduje się również planetarium, które może być ciekawą atrakcją zarówno dla dorosłych jak i dla najmłodszych. Jeśli wybierasz się tam już niebawem, warto sprawdzić na stronie torun.pl, spis wydarzeń - być może zainteresuje cię jakiś spektakl lub wystawa. 

Więcej o: