Zasadź w domu tę odmianę storczyka. Będziesz miała wrażenie, że do mieszkania przyfrunęło stado motyli

Klasyczny storczyk jest jedną z najchętniej wybieranych roślin do domu. Mało kto wie, że kwiat posiada piękną i oryginalną odmianę. Jej nazwa nie jest przypadkowa. Motylnik wygląda tak, jakby rzeczywiście usiadło na nim stado kolorowych motyli.

Jeśli w twoim domu nie brakuje storczyków, z pewnością pokochasz ich nietypową odmianę. Motylnik ma cienkie i rozgałęzione pędy kwiatowe. Gdy kwitną, roślina pokrywa się setkami małych, kolorowych kwiatów. Najczęściej mają one żółty, pomarańczowy albo fioletowy kolor. Kwiat nazywa się też tańczącą damą albo orchideą motylkową.

Zobacz wideo Wypróbuj jeden z czterech prostych sposobów i ciesz się pięknymi kwiatami dłużej!

Czego potrzebuje motylnik? Roślina jest dość wymagająca

Uprawa motylnika nie należy do najłatwiejszych. Ma on swoje wymagania tak jak każdy storczyk. Dla kwiatów przypominających motyle w ruchu warto się jednak postarać. Roślina preferuje jasne stanowisko, ale z rozproszonym światłem. Nie czuje się dobrze w pełnym słońcu. Temperatura pomieszczenia, w którym się znajduje, nie może być niższa niż 20 st. C w dzień. Zimą nie wolno stawiać kwiatka przy otwartym oknie, bo przemarznie. Orchidea motylkowa nie akceptuje zwykłej ziemi doniczkowej. Można ją posadzić w korze sosnowej albo w chipsach kokosowych. Do kory najlepiej dodać trochę węgla drzewnego, torfu włóknistego oraz perlitu.

Orchidea motylkowa. Najpiękniejsza odmiana storczyka

Tańczącą damę podlewa się rzadko, ale obficie. Najlepiej robić to raz na 7-10 dni. Przed podlaniem trzeba sprawdzić, czy podłoże jest całkowicie suche. Przelanie spowoduje bowiem gnicie korzeni. Do nawadniania storczyka wybieraj deszczówkę albo wodę destylowaną. Kranówka też może być, ale odstana albo przegotowana. Raz w miesiącu warto zastosować nawóz. Obok motylnika można umieścić nawilżacz powietrza, bo kwiat lubi wilgotne powietrze. Nie zaszkodzi mu to, tylko sprawi, że lepiej będzie rósł.

Więcej o: