Dla niektórych to najbrzydsze polskie miasto, inni uznają je za istny diament. Turyści nie doceniają

O Łodzi mówi się różne rzeczy, ale na pewno nie to, że jest piękna. Choć miasto to ma swój specyficzny urok, to trudno nazwać je prawdziwym skarbem. Nie zmienia to jednak faktu, że jest mocno niedoceniane przez turystów. Znajduje się tu sporo interesujących miejsc i nietypowa architektura.

Wybierając się gdzieś w wolny weekend, rzadko kiedy myślimy o Łodzi. Najpopularniejszymi miastami, jeśli chodzi o krótkie wycieczki, są Kraków, Warszawa oraz Trójmiasto. Tymczasem znajduje się tam sporo interesujących miejsc dla turystów, którzy rzadko kiedy je doceniają. W Łodzi historia przeplata się z nowoczesnością, zachwycając nietuzinkową architekturą.

Zobacz wideo Zmiany klimatyczne zmierzają w złym kierunku. Jak zamierza walczyć z tym Łódź?

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Miasto Łódź: co zobaczyć w weekend? Dla niektórych to prawdziwa perełka Polski

Planując wycieczkę na weekend, rzadko kto weźmie pod uwagę Łódź. To wielka strata, bowiem miasto ma naprawdę wiele do zaoferowania turystom. Poza licznymi zabytkami i klimatycznymi fabrykami jest tu sporo muzeów, teatrów, a nawet galerii sztuki. Nie brak tu również galerii handlowych, z czego największą i najbardziej interesującą architektonicznie jest popularna Manufaktura, kojarzona z czerwonymi cegłami i industrialnym wystrojem. W Łodzi warto również odwiedzić Plac Wolności, na którym nie brakuje restauracji i kawiarni. Najwięcej atrakcji czeka jednak na nas na głównej ulicy miasta i w jej okolicach. Piotrkowska to prawdziwa perełka i istny raj dla Instagramerów, uwielbiających fotografować ciekawe miejsca.

 

Przejdź się ulicą Piotrowską i zahacz o Pasaż Róży. Ulubione miejsce Instagramerów w Łodzi

Jedna z najbardziej znanych ulic w Łodzi to swego rodzaju wizytówka miasta. Choć wielu osobom kojarzy się z niemałym tłokiem i dużą ilością betonu, to nie ma piękniejszej ulicy w tej miejscowości. Nie brak tu pięknie nasadzonych kwiatów i drzew, wplecionych w wyjątkową, ozdobną architekturę. Najdłuższy deptak w Polsce znany jest również z tego, że często odbywają się tu przeróżne festyny i jarmarki. Piotrkowska pełna jest sklepów, barów, restauracji oraz klubów muzycznych, dlatego każdy znajdzie na niej coś dla siebie. Ciekawość wzbudzają również oryginalne instalacje, takie jak Pasaż Róży, który jest ulubionym miejscem wszelkiego rodzaju fotografów. To wyjątkowy projekt artystki, Joanny Rajkowskiej, nawiązujący do choroby jej córki. Kamienica pod numerem trzy została w całości wyklejona kawałkami pociętych na małe części luster, co tworzy niesamowity efekt zarówno w dzień, jak i w nocy. Wszystkie ściany na wyremontowanym podwórzu mienią się w świetle i odbijają obraz, dzięki czemu doskonale nadają się do wyjątkowej sesji zdjęciowej. Nic dziwnego, że miejsce to tak często jest odwiedzane przez przeróżne influencerki. Będąc w Łodzi, zdecydowanie nie można go przegapić. Warto zatem przy kolejnej planowanej wycieczce, chociażby zahaczyć o to miasto i dać mu szansę. Z pewnością przy dłuższym poznaniu jest w stanie zaoferować o wiele więcej.

Więcej o: