Jak szybko rozmrozić szyby w aucie? Skrobaczkę wyrzuć do kosza. Problem rozwiążesz w 2 minuty

Późną jesienią oraz zimą, gdy temperatury znacznie spadają, każdego dnia na kierowców czeka uporczywe zadanie, jakim jest ogarnięcie zamarzniętych szyb. Najczęściej, by doprowadzić je do porządku, sięgamy po skrobaczkę. Jeśli chcesz zaoszczędzić czas, warto znać inne skuteczne triki.

Zamarznięte szyby w samochodzie to problem, który zimą dotyka niemal każdego kierowcę. Jeśli nie masz garażu, by doprowadzić pojazd do porządku, zapewne każdego używasz zwykłej skrobaczki. Samo rozmrażanie jest bardzo ważne, gdyż lód oraz warstwa śniegu znacznie utrudniają widoczność. Czy istnieje inny, prostszy i mniej czasochłonny sposób na to, by błyskawicznie pozbyć się kłopotu, bez czasochłonnego pocierania?

Zobacz wideo Śnieg na samochodzie. Mandat może wynieść 3 tys. zł

Jak szybko rozmrozić szyby w samochodzie? Zrób domowy płyn z dwóch produktów

Niskie temperatury oraz opady śniegu z deszczem sprawiają, że niemal każdego ranka kierowcy będą musieli doprowadzić pojazd do porządku i pozbyć się z niego warstwy lodu. Jak zrobić to szybko, bezproblemowo i bez użycia siły? Z pomocą przyjdzie ci sprawdzony trik w postaci domowego płynu.

Domowy płyn do zamarzniętych szyb zrobisz już z dwóch produktów. Jest prosty w przygotowaniu, a przy tym niezwykle skuteczny. Czego potrzebujesz?

  • Butelki z atomizerem,
  • wody destylowanej,
  • alkoholu.

Do buteleczki wlej ok. 1/3 wody destylowanej oraz 2/3 alkoholu i porządnie wymieszaj. Następnie wystarczy, że spryskasz mieszanką szyby, odczekasz minutę bądź dwie i uruchomisz wycieraczki. Warstwa lodu zejdzie bezproblemowo.

Jak rozmrozić szybę w samochodzie bez wydawania fortuny? Wystarczy drobna zmiana

Kiedy temperatury za oknem spadają, niemal każdy kierowca rusza na wymianę opon. Nie wszyscy jednak pamiętają, że przy okazji warto zaopatrzyć się w zimowy płyn do spryskiwaczy i zastąpić nim ten, którego używamy aktualnie (zapewne letniego). To prosty i niedrogi sposób, który w znacznym stopniu rozwiąże problem z zamarzniętymi szybami. Rano wystarczy po prostu go użyć, poczekać 1-2 min i włączyć wycieraczki. Oprócz tego, jeśli nie zaopatrzyłaś się w odpowiedni płyn, prostym trikiem na przyspieszenie rozmrażania szyby jest skierowanie na nią ciepłego nawiewu.

Więcej o: