Znamy listę najszczęśliwszych państw świata! Polska na miejscu...

Jak wynika z badania przeprowadzonego przez firmę Gallup, najszczęśliwszymi ludźmi na świecie są mieszkańcy Skandynawii, Australii i Kanady. Co prawda Polska nie załapała się do pierwszej 50-tki, ale nie znaczy to, że jest u nas aż tak źle. Jesteśmy tuż za... Japonią.

Jeżeli się nie uśmiechasz, jesteś w zdecydowanej mniejszości. Zakładając, że jesteś mieszkańcem Danii, Szwecji, Kanady, Australii lub Finlandii. Właśnie te kraje otwierają czołówkę rankingu Gallupa dotyczącego szczęśliwości ich mieszkańców.

Respondenci mieli ocenić swój poziom zadowolenia w skali od 1 do 10. Aby zostać uznanym za bardzo zadowolonego z życia, trzeba było zaznaczyć 7 lub wyżej. Wynik poniżej 4 oznaczał cierpienie badanego. Reszta trafiała w środek skali, oznaczający zwykłe, ni to super-szczęśliwe, ni to fatalne życie.

ZOBACZ PEŁEN RANKING SZCZĘŚLIWOŚCI >>

W pierwszej piątce do pełni szczęścia przyznaje się 64% lub więcej respondentów. Tymczasem odsetek cierpiących wynosi zaledwie 1-3%. W Polsce (miejsce 55 na 124 ) wyniki rozkładają się następująco:

26% osób uważa się za w pełni szczęśliwych. 61% wpada w kategorię pośrednią, a 13% deklaruje się jako cierpiących.

Co ciekawe, bardzo podobne wyniki osiągnęła znajdująca się na 54. miejscu Japonia. Czyżby nieoczekiwane spełnienie obietnic Lecha Wałęsy? Kto wie.

Na co wydać kolejne miliony? Bogacze to mają pomysły >>

Więcej o: