Lotnisko zniszczone przez tornado: wiatr przesuwał samoloty! [WIDEO]

Narzekacie na złą pogodę? Co zatem mieli powiedzieć pasażerowie czekający na lot z Lambert Field w St. Louis? Port lotniczy został poważnie uszkodzony przez gwałtowne przejście tornado. Siła wiatru była tak duża, że przesuwała samoloty po płycie lotniska...

Południe USA ostatnio nie cieszy się zbyt dobrą passą - najpierw katastrofalne pożary lasów w Teksasie, teraz fatalne warunki pogodowe w okolicy ujścia rzeki Missisipi. Ich wynikiem było m.in tornado, które pojawiło się w pobliżu Lambert Field. Początkowo, władze lotniska sądziły, że nie zagrozi ono pasażerom.

 

Tornado jednak było wredne i postanowiło uderzyć z pełną mocą. Jeden z pasażerów nagrał i wrzucił do sieci wideo z pośpiesznej ewakuacji.

 

Widać na nim, jak pod naporem wiatru pękają szyby terminalu. Niestety, nie uchwycono momentu, w którym wiatr targa samolotem w różne strony. Wystarczy jednak spojrzeć na zdjęcia.

ZOBACZ ZDJĘCIA LOTNISKA ZNISZCZONEGO PRZEZ TORNADO >>

Władze lotniska już zaczęły porządkowanie i odbudowę. Nie ma jednak szans na to, aby terminal był w pełni sprawny przed końcem tygodnia. Ciekawe, ile zajęła by naprawa takich uszkodzeń na Lotniska Chopina...? Nie chcemy nawet o tym myśleć.

O włos od katastrofy w Krakowie. Tam miał lądować prezydent [WIDEO] >>

Więcej o: