Tajna wiadomość w krzyżówce w ostatnim numerze ''News of the World''

Brytyjski tabloid ''News of the World'' został zamknięty po 168 latach działalności, cała redakcja trafiła na bruk. Dziennikarze nie mogli dać upustu swojemu rozgoryczeniu wprost, ale wpadli na sprytny pomysł.

''News of the World'' było największą anglojęzyczną gazetą należącą do imperium medialnego magnata Ruperta Murdocha. Pismo zamknięto po ujawnieniu, że dziennikarze tabloidu podsłuchiwali celebrytów, rodzinę królewską, a hakerzy wynajęci przez gazetą włamali się do skrzynki głosowej nastoletniej ofiary morderstwa i utrudniali policji śledztwo .

WIĘCEJ NA TEN TEMAT >>>

Wielu dziennikarzy, którzy nie mieli nic wspólnego z podsłuchami czeka teraz bezrobocie. Wydawcy gazety, którzy mieli świadomość, że zwolnieni redaktorzy będą chcieli się dokonać zemsty na łamach ostatniego numeru , zalecili, żeby naczelna pisma, Rebekah Brooks sprawdziła to wydanie szczególnie starannie.

Brooks nie spodziewała się, że dziennikarze do przekazania zakazanych treści wykorzystają... stronę z krzyżówkami . W zagadkach słownych pojawiły się takie wyrazy, jak ''smród'', ''katastrofa'', ''klęska'', ''godne ubolewania'', ''cierpki'' . Jeszcze wyraźniejsze aluzje znalazły się w podpowiedziach do haseł krzyżówki:''kryminalne przedsiębiorstwo'', ''seria nagrań'', ''będzie się bał nowych przepisów bezpieczeństwa'' .

Przypadek? Nie wydaje nam się.

Kochankowie, romanse, skandale. Dużo skandali. Barwne losy rodu Grimaldich [18+] >>

Więcej o: