Most obwieszony damskimi majtkami. To nie żart, ale poważna kampania [ZDJĘCIA]

3800 par damskich majtek w różnych kolorach i rozmiarach zawisło na moście Purple People Bridge w Cincinnati. To nie pozostałości po szalonym wieczorze panieńskim, ale zupełnie poważna akcja.

Zaczęło się tragicznie. Matka 14-letniej Hope. Jaymie Jamison zmarła w wieku 34 lat na raka szyjki macicy. Nastolatka postanowiła zrobić wszystko, żeby podobne nieszczęścia zdarzały się jak najrzadziej . Wpadła na pomysł oryginalnej kampanii uświadamiającej o zagrożeniu rakiem szyjki macicy.

Hope w imieniu swojej fundacji ''The Jaymie Jamison Foundation for Hope'' zwróciła się do władz miasta Cincinnatiz prośbą o udostępnienie mostu Purple People Bridge. W planach miała... obwieszenie go setkami majtek .

ZOBACZ ZDJĘCIA UŚWIADAMIAJĄCYCH MAJTEK >>>

Udało się. 16 lipca na moście wisiało 3800 sztuk bielizny . Hope twierdzi, że początkowo wszyscy sceptycznie podchodzili do jej pomysłu:

Na początku ludzie nie traktowali nas poważnie, ale potem zaczęło do nich docierać przesłanie akcji.

3800 par majtek symbolizuje 3800 kobiet, które w ciągu ubiegłego roku zmarły na raka szyjki macicy w Stanach Zjednoczonych . Hope liczyła na to, że w nietypowy sposób uświadomi kobietom skalę problemu i skłoni je do zatroszczenia się o swoje zdrowie.

Dr. Edward Richards, lekarz, który zajmował się Jaymie, podkreśla, że rak szyjki macicy wykryty we wczesnym stadium jest uleczalny . Doradza kobietom, żeby zgłaszały się do lekarza, kiedy zaobserwują u siebie nietypowe krwawienie.

 

Przerażający japoński robot dla dentystów [ZDJĘCIA I FILM] >>

Więcej o: